معرفی ترکیه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ترکیه

ترکیه از همسایگان کشورمان ایران است که سالانه بسیاری از مسافران را به خود میخواند. هیچ بعید نیست تا یکی از شما، تور آنتالیا  را انتخاب کرده باشید تا سفری به این کشور داشته باشید. در این مقاله میخواهیم به برخی معرفی ترکیه بپردازیم تا در هنگام سفر دیدی آشنا داشته باشید.

ترکیه از سه جهت به آبهای دریا راه دارد پس هیچ بعید نیست تا با مناطر طبیعی بسیار زیبایی مواجه شوید و جالب است بدانید که این کشور از دو شبه جزیره ی آناتولی و تراس پدید آمده است. ترکیه را میتوان مرزی برای آسیا و اروپا دانست چرا که با شش کشور آسیایی همسایه است و دو همسایه ی اروپایی دارد. تنگه بسفر بستری برای ارتباط دادن دریاهای سیاه و مرمره، اژه و مدیترانه است تا به آبهای آزاد متصل شوند. به همین علت است که از نظر جغرافیایی موقعیت بسیار مناسبی دارد.

استانبول که بزرگترین شهر ترکیه است، تنها شهر دنیاست که بین دو قاره ی آسیا و اروپا قرار گرفته است. آنکارا دومین شهر بزرگ آن و مرکز ترکیه است. این شهر قلب باستانی ترکیه محسوب میشود و در آناتولی مرکزی واقع شده است. آنتالیا را هتلهای بسیار مدرن و رویایی فرا گرفته است و به دلیل واقع شدن آن در منطقه مدیترانه ای زمستان هایی بارانی و تابستان گرم دارد. جاذبه های گردشگری آنتالیا بیشمار است و درست به همین علت است که این شهر را میتوان یکی از اصلی ترین قطب های گردشگری ترکیه به شمار آورد. در کوش آداسی نیز رستوران های دریایی و اسکله و معبد و دیگر جاذبه های دیگری یافت میشود و همچون دیگر شهر های ترکیه حرفی برای گفتن برای توریست های خود دارد.

ساعت رسمی این کشور از ایران تنها یک ساعت و نیم عقب است. آب های لوله کشی ترکیه برای آشامیدن مناسب نیست و باید آب خوراکی مایحتاج خود را خریداری کنید. رستوران های این کشور به ذائقه ی ما ایرانی ها بسیار شبیه است و به دلیل وفور رستوران نگرانی ای از این بابت نخواهید داشت.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.