آبشار بیشه لرستان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

لرستان یکی از استانهای زیبای کشور با مردمانی مهربان و باصفا است. این استان زیبا به داشتن آبشارهای بسیار زیبایی مشهور است. آبشارها یکی از زیباترین و سحر انگیز ترین جاذبه های گردشگری در هر شهری است.

وفور وجود آبشارها در این استان، به لرستان لقب سرزمین آبشارها ر بخشیده است. مسلما سالانه افراد زیادی برای دیدن از جاذبه های فوق العاده ی این استان، به خصوص آبشارهای زیبای آن، روانه ی لرستان می شوند. به خصوص در زمان بهار، هنگامی که برف ها آب شده و میزان آب آبشار ها و رودخانه ها بیشتر شده است و سبزی ها جلوه ی بیشتری پیدا کرده اند، اقامتگاههای لرستان به خصوص هتلهای خرم آباد را شلوغ تر از سایر فصول خواهید یافت.

در ادامه ی مطلب به معرفی یک آبشار فوق العاده که شهرت زیادی دارد خواهیم پرداخت ،شاید در این تعطیلات نوروز، برای دیدن از آن راهی لرستان شوید.

معرفی آبشار بیشه

از جلوه های شاخص این منطقه می توان به آبشار بیشه در ۶۵ کیلومتری خرم آباد اشاره داشت. این آبشار در حاشیه رشته کوههای زاگرس است و یکی از آبشارهای زیبای ایران محسوب می شود که ۴۸ متر ارتفاع دارد.

برای رسیدن به آبشار باید از یک جاده فرعی در مسیر خرم آباد لرستان(کنار پلیس راه) استفاده کرد. طبیعت و زیباییهای این مسیر فرعی آنقدر خیره کننده و زیبا است که حتی می توان آن را تاثیرگذارتر و جذاب تر از منطقه آبشار توصیف کرد. در جوار آبشار، پلی برای راه آهن در زمان رضا شاه ساخته شده است که هم بر زیبایی محیط افزوده است هم از نظر تاریخی و با توجه به امکانات آن زمان، تحسین برانگیز است.

به علت هم جواری این آبشار با چندین مجموعه زیبا همچون جنگل‌های پهناور بلوط، روستای بیشه و چشم‌انداز ایستگاه راه آهن بیشه می‌توان آن را یک منطقه گردشگری مناسب دانست.

بعد از دیدن از این آبشا زیبا، میتوانید به روستایی در همان نزدیکی ها بروید که بیشه نام دارد که مردم آن به زبان لری خرم آبادی و لری بختیاری صحبت می کنند.

این آبشار تنها یکی از چندین آبشار فوق العاده ی لرستان و چشمه ای از انبوه جاذبه های گردشگری لرستان است.

ایستگاه قطار بیشه

ایستگاه قطار بیشه

زیباییهای جاده فرعی آبشار بیشه

زیباییهای جاده فرعی آبشار بیشه

آبشار بیشه | گردشگری لرستان

آبشار بیشه | گردشگری لرستان

آبشار بیشه | گردشگری لرستان

آبشار بیشه | گردشگری لرستان

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.