توصیه های پزشکی برای سفر به هند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کشور بزرگ هند دارای آب و  هوای متنوعی است که قبل از سفر به هر یک از شهر ها باید خود را در مقابل  تغییرات فشار هوا و البته دما یا گرما و سرما  مقاوم سازید. در هر منطقه از این کشور که سفر کنید ارتفاع و سرما و گرما می تواند موجب بروز بیماری شود. لازم به ذکر است که بهداشت در برخی از مناطق هند بسیار پایین است به همین ترتیب بیماری از طریق غذا، آب و … منتقل می شود. حتی ممکن است از طریق نیش حشرات آلودگی وارد بدنتان شود. در صورتی که قصد سفر به شهر هایی نظیر دهلی، آگرا، جیپور، بمبئی و گوا دارید، قبل از شروع سفر حتما با توصیه های پزشکی سفر به هند آشنا شوید و اقدامات لازم و اولیه قبل از سفر را انجام دهید تا از مشکلات سلامتی و بیماری ها دور باشید.

مراقبت های پزشکی برای سفر به هند

قبل از سفر به هند بهتر است بدانید که امکانات پزشکی در شهر ها بسیار بیشتر از روستا ها است. با انجام برخی از توصیه های پزشکی خود را از بیماری دور نگه دارید. با ما همراه باشید.

بستن چمدان

قبل از وارد شدن به هند

 

داروها و اقدامات اولیه

بساری از دارو ها را به راحتی می توان از هند تهیه کرد ولی فراموش نکنید که اگر دارویی به تازگی وارد بازار شده است، ممکن است در هند یافت نشود. دقت داشته باشید که:

– دارو هایی که درون بسته و پلوم هستند را بخرید.

– به نام نوشته شده بر روی بسته دقت نمایید.

– نسخه ی پزشک خود را حتما همراه داشته باشید. از دکتر خود بخواهید که تمام شرایط سلامت شما را درون نسخه بنویسد و توصیه های پزشکی را بیان کند. همچنین نام تمام داروهای مورد نظر شما را بنویسد.

– اگر نیاز به تزریق انسولین دارید سرنگ خود را همراه داشته باشید.

– در صورتی که به بیماری قلبی دچار هستید آخرین نوار قلبی خود را داشته باشید.

– دارو هایی که برای مصرف روزانه تان است را همراه داشته باشید.

واکسیناسیون

قبل از سفر به هند باید واکسن هپاتیت آ و ب، تیفوس و کزاز زد شود.  جدای از این واکسن ها به صورت کلی و عمومی توصیه می شود، واکسن هایی برای سفر به این کشور ضروری است. طبق مقررات بین‌المللی، واکسن تب زرد از ملزومات گرفتن ویزا و سفر به هند است. به غیر از این واکسن اصلی، سازمان بهداشت جهانی، به مسافران هند می گوید که واکسن بیماری هایی نظیر سرخک،اوریون و سرخچه را هم بزنند.  دفترچه ی زرد رنگ که واکسن های زده شده در آن ثبت است را دریافت کنید.

باید بدانید که در هند واکسن فلج اطفال زده نمی شود اگر قبلا این واکسن را نزده اید قبل از سفر به هند این واکسن را تزریق کنید. این بیماری برای کودکان توصیه می شود ولی فراموش نکنید که اکثر مناطق شمالی هند و پاکستان وافغانستان نسب به این بیماری مصون نیستند و می توانند شما را ناقل کنند.

واکسیناسیون

واکسیناسیون

هر ده سال یک بار واکسن های دیفتری و کزاز باید تمدید شود و جز توصیه های پزشکی می باشد. حصبه جز مهم ترین بیماری هایی است که باید در طول سفر نسبت به آن مصون شوید. اگر قصد دارید برای مدت طولانی در هند بمانید می بایست واکسن هرپس را برای آبله مرغان بزنید. علی الخصوص اگر قبلا آبله مرغان نگرفته باشید.  واکسن سل نیز در سفر های طولانی به هند واجب است. واکسن های آنسفالیت ژاپنی، هاری و مننژیت  از جمله واکسن هایی است که برای پیشگیری و احتیاط واجب است.

به روز بودن اطلاعات پزشکی

برای سفر به هر کشوری بهتر است موارد به روز واکسن ها و توصیه ها را بررسی کنید چراکه ممکن است به هر دلیلی قوانین پزشکی تغییر کند. برای مالاریا هیچ گونه واکسنی وجود ندارد. تنها باید اقدامات اولیه را انجام دهید و با خود وسایل پیشگیری همانند اسپری ضد حشرات و غیره را به همراه داشته باشید.

بیماری هایی که واکسن ندارند

بیماری هایی وجود دارند که واکسن ندارد. با ما همراه باشید تا با این بیماری ها آشنا شوید.

مالاریا: پیش از سفر به شهر های ساحلی و مرطوب باید بدانید که حشرات و پشه هایی وجود دارد که ممکن است مالاریا نیز در بین آن ها باشید. هیچ واکسنی برای مالاریا وجود ندارد که تنها با وسایل دفع حشرات می توانید این مشکل را رفع کنید.

خرید دارو های ضد مالاریا: می توانید از حشره کش ها و اسپری دور کننده حشرات استفاده کنید. لباس های بلند بپوشید تا سطح پوستتان پوشیده باشد. کرمم های ضد نیش حشرات بر قسمت هایی از بدن که درون لباس نیستند استفاده کنید. پشه بند همراه خود داشته باشید.

اسهال عفونی: اسهال یکی از بیماری های رایج برای مسافران است.  در توصیه های پزشکی سفر به هند باید نکات ویژه ای را رعایت کنید تا به اسهال عفونی و خونی دچار نشوید. به رستوران های معروف و دست فروش هایی که غذا های تمیز می فروشند مراجعه کنید. سبزیجاتی که با آب شسته می شوند کمتر مصرف نمایید. غذاهای طبخ داده شده و سرخ شده مناسب هستند. انواع مرغ های خوشمزه را در هند می توانید بخورید و از بابت این بیماری خیالتان راحت باشد. در سفر به هند تنها آب معدنی مصرف کنید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.