معرفی باتومی زیباترین شهر گرجستان!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

گرجستان کشوری است که به دلیل موقعیتی که دارد می تواند به یکی از قول های گردشگری بدل شود. نزدیک بودن به کشوری مثل روسیه و همچنین دسترسی ساده کشورهای اروپایی و آسیایی به آن می تواند گرجستان را به ترکیه ای دیگر مبدل کند.

بیشتر مسافرین این کشور تور گرجستان باتومی را انتخاب می کنند چون به معنای واقعی باتومی هر چه برای یکی تفریح بی نقص لازم است را در خود دارد. از جاذبه های طبیعی و تاریخی و مدرن گرفته تا دریای و ساحل و جنگل و کوهستان همگی در باتومی یافت می شوند. بازارهای خرید لوکس و همچنین اقامتگاه های عالی و بی نظیر لذت اقامت در این شهر را چند برابر می کنند.

شهر تفلیس پایتخت گرجستان است و مثل هر پایتخت دیگری پیشرفته و مدرن طراحی شده اما در این شهر هم سازه های تاریخی که نماد فرهنگ و تمدن گرجستان است به خوبی حفظ شده اند.

مردم این کشور به زبان گرجی صحبت می کنند و دین اکثریت آنها مسیحی است. این کشور بزرگتر از کشورهای اروپای مرکزی و آسیا شرقی مانند هلند و بلژیک و نروژ و اتریش و دانمارک و کره جنوبی و ارمنستان و کرواسی و اسلونی و استونی و لتونی و لیتوانی می باشد.

باتومی گرجستان

باتومی گرجستان

باتومی شهری بندری است که با دریای سیاه مرز آبی دارد و همین دریا نام این شهر را مشهور کرده است. از زمان رومیان باستان این شهر بندرگاه بوده و هنوز هم هست! در زمان رومی ها به این بندر باتوس میگفتند، گفته می شود بندر باتوس در زمان آدریانوس ساخته شده است.

با برنامه های گردشگری که گرجستان در شهر باتومی اجرا کرده اینک یکی از توریستی ترین شهرها در منطقه قفقاز است.

در شهر باتومی جاذبه های فراوانی برای دیدن هستند برخی از آنها را در این نوشته نام خواهیم برد.

جاذبه های گردشگری باتومی، گرجستان

پارک دولفین های باتومی
به اصطلاح نام این پارک را دولفیناریوم می نامند که محلی برای نگهداری از دلفین ها است. این مکان در سال ۱۹۷۵ راه اندازی شده است. در دولفیناریوم می توانید نمایش های جالبی از دلفین ها ببینید و از نزدیک آنها را لمس و با آنها شنا کنید. معمولا کودکان و نوجوانان کشته مرده چنین تفریحاتی هستند.

باغ ملی گیاه شناسی
در باتومی باغی ملی برای گیاه شناسی طراحی شده که عموم مردم اجازه بازدید از آنرا دارند. باغ ملی گیاه شناسی باتومی به وسعت ۱۰۸ هکتار است و در آن انواع گل ها و گیاه های مختلف از شرق آسیا، نیوزیلند، آمریکای جنوبی، هیمالیا، مکزیک، استرالیا و هیمالیا و مدیترانه وجود دارند.

تله کابین باتومی
بی شک سوار شدن بر تله کابین و تماشای مناظر از ارتفاع بسیار جذاب و شگفت انگیز است. در باتومی تله کابینی به طول ۲ کیلومتر بر فراز کوهستان Anuria ساخته شده که می تواند گردشگران را به عالمی فراتر از تصور ببرد. تماشای مناظر از آن بالا بسیار جالبند و هر کسی که راهی این شهر می شود برای یک بار هم شده این تفریح لذت بخش را انجام میدهد.

بنای عشق
بنای عشق که شهرت زیادی دارد و یک شاهکار مهندسی معماری است در باتومی قرار دارد. دو مجسمه که با طراحی خاص یک زن و یک مرد ساخته شده اند و هر کدام ارتفاعی ۸ متری دارند، طوری طراحی شده اند که در طول روز به هم میرسند و سپس از هم دور می شوند و این چرخه ادامه دارد.
این بنا، دو شخصیت مسلمان به نام علی که یک پسر مسلمان و نینو، یک پرنسس گرجی می باشد و بر اساس رمانی از یک نویسنده ی آذربایجانی طراحی شده است.

موزه هنر
برای هنرمندان در باتومی موزه ای وجود دارد که بسیار به آنها خوش میگذرد. موزه هنر Adjara به خوبی هنر گرجی ها از گذشته تا به امروز را به نمایش میگذرارد. در آن نقاشی های مختلف مردمان گرجی و روسی و هنرهای آنان به نمایش در آمده است.

باتومی

باتومی

آکواریوم باتومی
در باتومی گرجستان آکواریوم عظیمی وجود دارد که زمان ساخت آن به سال ۱۹۶۶ باز می گردد. در این آکواریوم بیش از ۱۰۰ نوع ماهی که در دریای سیاه زندگی می کنند وجود دارد تا توجه شما را به تنوع زیستی این دریا جلب کند. طراحی منحصر به فرد آکواریوم باتومی به شکل صخره ای است که از بیرون به شکل چهار سنگ دیده می شود. در داخل این بنای زیبا انواع سرگرمی ها و نمایشگاه ها برپا است ضمن آنکه در داخل یک آکواریوم بزرگ هستید می توانید در قسمت های مختلف آن گشت و گذار کنید.

میدان اروپا
در طول اقامتتان در باتومی بارها میدان اروپا را خواهید دید چون میدان اصلی شهر است. این میدان در واقع باتومی را به اروپا متصل می سازد و از همین رو بسیار مورد توجه است و بیشتر توریست ها با آن عکس یادگاری میگیرند. مجسمه ی مشهور Medea نیز در این میدان قرار دارد. کنسرت هنرمندان بزرگی اروپایی نیز معمولا در این میدان برگزار می شود.

گردش در شهر با دوچرخه
زمانی که وارد باتومی شوید دوچرخه سوارهای بسیاری را خواهید دید. این شهر ساحلی امکانات مدرنی برای گردشگران فراهم ساخته که یکی از آنها دوچرخه های اجاره ای است. ایستگاه های متعدد دوچرخه ای به همراه لاین ویژه ی دوچرخه و در امتداد پارک ها و بلوار باتومی و خط ساحلی این شهر ایجاد شده است که می توانید لذت دوچرخه سواری و دیدن طبیعت را تجربه کنید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.