معرفی جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ در آفریقای جنوبی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ژوهانسبورگ یکی از بزرگ ترین و معروف ترین شهر در کشور آفریقای جنوبی است. همان طور که می دانید کیپ تاون پایتخت این کشور است ولی بیشتر گردشگران برای سفر به شهر ژوهانسبورگ سفر می کنند. در ادامه ی این مطلب قصد داریم شما را با جاذبه های گردشگری ژهانسبورگ آشنا سازیم. با ما همراه باشید.

جاذبه های گردشگری ژوهانسبورگ

موزه آپارتاید

موزه ی آپارتاید یکی از مشهور ترین جاذبه های گردشگری در ژوهانسبورگ است که سالیانه هزاران گردشگر را به خود جذب می کند. آپارتاید واژه ای آفریقایی است که معنای آن تبعیض نژادی است که این کلمه را در گذشته سیاست های تبعیض آمیز آفریقای جنوبی نسبت به بومیان و سپاهپوستان می گفتند. تا حد زیادی با دیدن عکس ها و تصاویر مستند و واقعی، آثار هنری، روزنامه، گزارش ها و روایات شخصی و فیلم ها و … می توانید با دوره ی سیاه آفریقای جنوبی آشنا شوید. نلسون ماندلا از مخالفان و مبارزان علیه آپارتاید بود که موفق شد با سال ها مبارزه و حتی شکنجه و زندانی شدن این تبعیض نژادی را از میان بردارد.
آدرس: Cnr Northern Parkway & Gold Reef Road, Ormonde, Johannesburg

موزه آپارتاید

موزه آپارتاید

شهر گلدریف

گلدریف هیجان انگیز ترین جاذبه در شهر ژوهانسبورگ است که در فاصله ی ۸ کیلومتری این شهر قرار دارد. اگر کمی رانندگی کنید می توانید به یکی از هیجان انگیز ترین پارک های موضوعی بروید که در محل یک معدن طلای قدیمی قرار گرفته است. تمامی بازی ها و سرگرمی های هیجان انگیز برای کودکان مهیا شده است که این امر موجب شده است این پارک به یکی از مهم ترین مکان های تفریحی خانوادگی تبدیل شود. با بازدید از قسمت های مختلف و نمایشگاه ها می توانید با حال و هوای دوران هجوم مردم برای پیدا کردن طلا آشنا بشوید. جالب است بدانید که با پرداخت هزینه ای جداگانه می توانید از یک مسیر معدن قدیمی دیدن کنید و از نزدیک یک معدن طلای واقعی را رویت نمایید.

شهر گلد ریف

شهر گلد ریف

پارک شیر ها

پارک شیر ها یکی از جاذبه های گردشگری ژهانسبورگ است که در آن شیر های ترانسوال پرورش و نگهداری می شود. یکی از جذابیت های سفر به هانسبورگ بازدید از این پارک است. پارک شیر ها در ناحیه ی گوتنتگ واقع شده است و بالای ۸۰ قلاده شیر حتی شیر های کمیاب در آن زندگی می کنند. علاوه بر شیر، انواع حیوانات وحشی مثل چیتا، سگ های وحشی کیپ، کفتار خالدار، شغال پشت سیاه و گونه های متنوعی از بز کوهی هم در این منطقه زندگی می کنند. اگر در آینده ای نه چندان دور به ژوهانسبورگ سفر می کنید حتما از این پارک جالب دیدن نمایید.
آدرس: R512 Pelindaba Rd, Hartbeespoort, Broederstroom, 0240, South Africa

پارک شیر ها

پارک شیر ها

پارک کروکودیل و خزندگان

آیا تا به حال به این مسوله فکر کرده اید که بتوانید یک کروکودیل را از نزدیک ببینید؟ پس از بازدید از پارک شیر ها می توانید از پارک کروکودیل ها دیدن نمایید، چراکه این پارک در نزدیکی پارک شیر ها قرار گرفته است. این پارک برای خانواده ها، جوان ها و کودکان نیز می تواند جالب توجه باشد. جالب است بدانید که در قسمتی از این پارک می توانید با به کروکودیل ها عکس بگیرید.

پارک کروکودیل

پارک کروکودیل

موزه سووتو و ماندلا

موزه ی سوتو و ماندلا در ۲۰ کیلومتری جنوب غربی ژوهانسبورگ واقع شده است و همچون موزه آپارتاید قابلیت اینکه شما را با تاریخ پر از تبعیض این کشور آسنا کند را دارد. این منطقه در روزگار حاکمیت آپارتاید و جداسازی نژادی محل سکونت و زندگی کارگران سیاهپوستی بود که دور از مناطق شهری و در خانه های حلبی در رنج و سختی و مشقت زندگی می کردند. لازم به ذکر است که همین مکان، محل شروع جرقه ی مبارزه علیه آپارتاید بوده است. در سال ۱۹۷۶ قیام و شورش علیه آپارتاید آغاز شد و به کل کشور توسعه یافت و در آخر سبب شد قوانین تبعیض نژادی از میان برداشته شود.

موزه سووتو و ماندلا

موزه سووتو و ماندلا

باغ وحش ژوهانسبورگ

باغ وحش ژوهانسبورگ یکی از جاذبه های دیدنی این شهر است که با رفتن به آن می توانید ۲۰۰۰ حیوان و ۳۲۰ گونه را در کنار هم ببینید. در سال ۱۹۰۴ باغ وحش ژوهانسبورگ تاسیس شد و در گذشته به وسیله ی شورای شهر مدیریت می شود. به طور معمول توریست های زیادی را در این باغ وحش می بینید که با بازسازی ها و بهینه سازی های متعدد در سال های اخیر به یکی از جذاب ترین جاذبه های شهر تبدیل شده است. در این موزه می توانید انواع کرگدن، پستانداران، خزندگان، گوریل، شامپانزه، گورخر، بز کوهی و پلنگ را از نزدیک مشاهده کنید.

باغ وحش ژوهانسبورگ

باغ وحش ژوهانسبورگ

دهکده فرهنگی لسدی

اگر می خواهید با فرهنگ قبیله ها و زبان های آفریقایی آشنا شوید از دهکده ی لسدی دیدن کنید. در این دهکده انواع خانه های تاریخی و سنتی دیده می شود که به شیوه ی معماری گذشته آفریقایی بنا شده است. این ناحیه در نزدیکی سد هارتبیس پورت قرار گرفته است که می توانید در آن فرهنگ ها ، سبک زندگی و رقص و آواز های سنتی مردم آفریقایی را تماشا کنید. با قیمتی مناسب و مقرون به صرفه می توانید در کلبه های چوبی این منطقه که حمام نیز دارند، اقامت کنید. غذاهای خوشمزه سنتی آفریقای جنوبی که توسط آشپزهای محلی تهیه می شود را نیز امتحان کنید.

دهکده لسدی

دهکده لسدی

میدان نلسون ماندلا

میدان نلسون ماندلا میدانی مشهور در ژوهانسبورگ است که اغلب گردشگران در سفر به این شهر حتما از این میدان نیز بازدید می کنند. در این میدان مجسمه نسبتا بزرگی از ماندلا هم در گوشه ای از میدان قرار داده شده است. در گذشته این میدان ساندتون نامیده می شد و در سال ۲۰۰۴ به نلسون مانلا تغییر نام پیدا کرد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.