قصر بنگ پا این | یکی از جاذبه های گردشگری تایلند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تایلند کشوری با جاذبه های فراوان و یکی از مناطق زیبا با سواحل آرام، مردمی پرشور، معابد شگفت انگیز و طبیعت بسیار زیبا است که باعث جذب هر بیننده می شود. این کشور حیرت انگیز سرشار از زیبایی های فراموش نشدنی و مکانی منحصر به فرد در جهان است که مقصد ایدال برای جوانان و گردشگران می باشد. جاذبه های گردشگری تایلند بسیار فراوان هستند که از جمله قصر بنگ پا این Bang Pa In Royal Palace و ما در این مقاله قصد داریم شما را با این قصر زیبا آشنا کنیم

قصر بنگ پا این Bang Pa In Royal Palace

کاخ تابستانی

این قصر زیبا که به قصر تابستانی مشهور است، مکانی برای گذراندن اوقات فراغت پادشاهان تایلندی بوده که به سبک اروپایی تزئین شده و دارای باغ های زیبا و شگفت انگیز است. تعدادی از ساختمان های چشمگیر را می توان در مجتمع قصر یافت، که به سبک های مختلف معماری ساخته شده اند؛ برخی به سبک تایلندی های کلاسیک، بعضی به سبک چینی ها و تعدادی هم از طراحی های اروپایی که نمایی اروپایی به کاخ تابستانی هستند. شما یک روز کامل به راحتی می توانید در این مکان زیبا و بسیار دیدنی اوقات خوشی را بگذرانید.

با قصر زیبای قصر بنگ پا این بیشتر آشنا شویم

قصر تابستانی

قصر بنگ پا این

این قصر که “کاخ تابستانی” نامیده می شود، شامل چند ساختمان نمادین است که در اطراف یک پارک بزرگ قرار گرفته، تنها ساختمانی ست که به طور عادی در معرض دید عموم است. همچنین اتاق کاخ با تخت چینی ، کاشی های زینتی ، مبلمان آبنوس سنگین، ظروف نقره ای طلایی و ظروفچینی  تزئین شده است. یک برج که توسط احزاب سلطنتی به عنوان یک رصدخانه برای دیدن آسمان ها و اطراف استفاده می شود نیزشامل این بناست. قسمت دیگر قصر” محل نمادین الهی آزادی شخصی” یا اتاق شناور، یک اتاق با نمای تایلندی که در وسط حوضچه تزئینی قرار دارد، گفته شده که بعد از ظهرمحل مورد علاقه برای جوانان و خواندن شعر بوده است.

ساختمان های دیگر کاخ

 

معنی "نور آسمانی

قصر اروپایی

قصر اروپایی زیبا ساخته شده به سبک بسیار متفاوت ، به معنی “نور آسمانی” می باشد این بنای چینی دو طبقه ، یک هدیه از چین که به پادشاه در سال ۱۸۸۹ می باشد.  اتاق تخت در طبقه اول شامل تخت به سبک چینی و طبقه دوم شامل اتاقی اختصاص پادشاه ست. این ساختمان زیبا و پر از دکوراسیون عالی، هنر دست چینی ها می باشد.

” حیاط خلوت عالی و درخشان ” یک عمارت سلطنتی یک طبقه که به سبک نئو کلاسیک ساخته شده است. این ساختمان دارای ظاهر اروپاییست که شامل سالن تخت می باشد. داخل ساختمانها با نقاشی های زیبا تزئین شده و بنای بسیار اشرافی دارد و عمارت هنوز به عنوان بخش خصوصی برای خانواده سلطنتی استفاده می شود.

ساختمان هو ویتون تااسانا

ساختمان هو ویتون تااسانا

بنای ” هو ویتون تااسانا ” توسط پادشاه راما در سال ۱۸۸۱ ساخته شده است.  این بنا تا حدودی شبیه یک فانوس رنگی در رنگ های قرمز و زرد رنگ است.

قصر اروپایی زیبا

“وات نیوت”

“وات نیوت” گر چه به نظر می رسد مثل کلیسای جامع سبک گوتیک اروپا طراحی شده و همانند کلیساهای اروپایی پنجره های رنگارنگ شیشه ای در آن دیده می شود، اما در واقع یک معبد بوداییست اما توسط پادشاه  سیامی ساخته شده که اروپا را از نزدیک دیده و با سبک اروپایی آشنایی داشته است. معبد در طرف دیگر رودخانه واقع شده است و می توان با یک وسیله نقلیه به معبد رسید. 

“باغ سرزمین امن” در سال ۱۸۷۷ ساخته شد و محل اقامت مورد علاقه شاه بود. ساختمان اصلی چوبی که به چترهای سوئیس شبیه بوده، توسط آتش در سال ۱۹۳۸ کاملا تخریب شد و در اواخر قرن بیستم بازسازی شد.

چگونه می توانید به کاخ تابستانی بروید

قصر در استان آیت هیا واقع در ۶۰ کیلومتری بانکوک قرار دارد شما می تواند به چند طریق خود را به قصر بنگ پا این برسانید. راحت ترین و سریع ترین راه تاکسی خصوصی است، هزینه آن حدود یک هزار بایت می باشد و همچنین اکثر هتل ها در بانکوک  میتوانند برای شما تاکسی تهیه کنند.

در حدود یک و نیم ساعت نیاز است که از ایستگاه قطاربنگ پا این را تا ایستگاه در بانکوک را طی کنید و هزینه تاکسی از ایستگاه قطار تا کاخ قصر بنگ پا این هزینه بسیار کمی است. برای جزئیات بیشتر در مورد زمانهای خروج و کرایه، به وب سایت راه آهن تایلند مراجعه کنید، همچنین می توانید از ترمینال اتوبوس شمالی بانکوک استفاده نمایید. گزینه دیگر انتخاب تور روزانه است که شما را برای رسیدن به این قصر زیبا راهنمایی می کند.

هزینه پذیرش و ساعات کار

کاخ تابستانی روزها از ساعت ۸:۳۰ صبح تا ۴ بعدازظهر باز است که هزینه ورودی ۱۰۰ بایت برای هر نفر می باشد. از آنجا که این جاذبه، یک کاخ سلطنتی است، باید برای ورود به آن، لباس مناسب بپوشید. شما می توانید این لباس ها را هنگام ورود با هزینه های کم اجاره کنید و بعد از استفاده برگردانید.
این روزها کاخ تابستانی سلطنتی به ندرت و فقط برای مراسم یا شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرد، در واقع دیدن کل قصر، ارزش سفر به این شهر زیبا را دارد. پس اگر شما علاقمند به بازدید از مکان های تاریخی و هنری هستید دیدن این کاخ حیرت انگیز را ازدست ندهید.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.