قوانینی که باید در سفر های خارجی بدانید

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سفر همیشه راهی برای کشف دنیاهای جدیدتر است و گاهی هم قوانین جدید! چه با تور سفر کنید یا تنهایی، با ماشین سفر کنید یا کشتی و هواپیما در هر جای دنیا قوانین وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید. چیزهایی مثل احترام به مذاهب و آیین ها!

در این نوشته به برخی قوانین اشاره می کنیم که در سفرهای خارجی بسیار به کارتان خواهد آمد.

هلند: در این کشور به فکر حمل یا استفاده از مواد مخدر نباشید که برایتان گران تمام خواهد شد! فراموش نکنید توریست ها بیشتر مورد توجه هستند و در صورت مشکوک بودن بازرسی خواهند شد و کافیست کمی مواد مخدر همراهتان باشد تا گردشگری زندان را هم در هلند تجربه کنید.

قوانین سفر

قوانین سفر

ونیز: غذا دادن به حیوانات خصوصا پرندگان که بی آزارند کار نیک و پسندیده ای است اما نه در ونیز! با اینکه در ونیز کبوتر های زیادی وجود دارند اما اگر کسی به آنها غذا بدهد جریمه نقدی در پی خواهد داشت. گفته می شود این قانون برای ممانعت از تجمع پرندگان در میادین و پیاده روهای شهر وضع شده است.

ژاپن: در ژاپن استفاده از اسپری های دماغی حاوی پسودوافدرین غیرقانونی است و مجازات آن جریمه نقدی است.

بارسلونا: در بارسلونا فقط لب دریا می توانید مایو بپشید یا بالاتنه لختی داشته باشید. در مکانی غیر از سواحل اگر پیراهن نداشه باشید یا مایو به تن ظاهر شوید خلاف محسوب می شود و باید مجازات شوید که جریمه نقدی گرانی خواهد داشت.

سنگاپور: در سنگاپور شاید خیلی از کارها را مجاز به انجام آن باشید اما جویدن آدامس در سیستم حمل و نقل سریع السیر (MRT) ممنوع است. این کشور برای چنین خلافی مجازات مالی تعیین کرده است.

تایلند: افرد سیگاری که به تایلند سفر می کنند حواسشان باشد بیش از ۲۰۰ نخ سیگار همراهتان باشد جریمه نقدی دارد که کشیدن سیگار را از یادتان میبرد.

سفرکردن

سفرکردن

فبورانس: شهر فلورانس به ایتالیا به کلیسای مشهورش شهرت دارد و قانونی هم در این شهر حاکم است که نشستن روی پله ها یا حیاط کلیسا و همچنین خوردن و نوشیدن در نزدیکی کلیسا را ممنوع میکند. اگر دوست دارید از قوانین ایتالیایی ها سرپیجی کنید برای پرداخت جریمه نقدی بالا خود را آماده کنید.

باربادوس: در ابن کشور پوشیدن لباس استتار برای همه حتی بچه ها ممنوع است و مجازات آن جریمه نقدی است.

عربستان سعودی: عرب ها خوششان نمی آید کسی از ساختمان های دولتی و تاسیسات نظامی شان کسی عکسی بگیرد. در سفر به این کشور مواظب عکسهایتان باشید تا سرتان را به باد ندهید. مجازات این کار حبس است.

نیجریه: همراه بردن آب معدنی به کشور نیجریه غیرقانونی است. مجازاتی که برای این تخلف در نظر گرفته شده جریمه نقدی و مصادره است.

آداب و آئین انعام دادن

انعام دادن از کارهایی است که در هر کشوری و مکانی صورت میگیرد بهتر است با آداب انعام دادن آشنایی داشته باشید. انعام دادن روشی برای تشکر از خدمات افراد است حال در هتل باشید یا رستوران و یا اینکه از خدمات راننده تاکسی خوشتان بیاید میتوانید برای تشکر از انعام استفاده کنید.

سفر

سفر

معمولا به صورت رایج ۱۰ تا ۱۵% را برای انعام دادن در نظر می گیرند. اما اگر شما اصلا مبلغی را برای انعام دادن کنار نگذارید این بدترین کار و حالت ممکن است.

به اشخاصی نظیر پیشخدمت که به شما خدمتی ارائه می دهد و حقوق کافی برای اداره ی زندگی دریافت نمی کند باید انعام پرداخت شود. مثلا شما نمی توانید به دکتر خود انعام دهید.

هر کس به هر اندازه ای که بخواهد می تواند انعام دهد اما این کار کمی احمقانه به نظر می رسد. با این حال شیوه ی انعام دادن شما هم نباید توهین آمیز باشد.

توجه داشته باشید در هتل باید به شخصی که وسایل شما را تا اتاقتان می آورد و شما را راهنمایی می کند انعام دهید. نرخ مرسوم آن هم بسته به میزان وسایلی که حمل می کند ۱ تا ۲ دلار است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

یک دیدگاه در نوشته‌ی “قوانینی که باید در سفر های خارجی بدانید