تور اروپا؛ آشنایی با جاذبه های ایتالیا

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ایتالیا کشوری توریستی با جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی فراوان است. به طوری که بیشترین تعداد میراث جهانی یونسکو متعلق به کشور ایتالیا است. تور تابستان اروپا-ایتالیا مورد استقبال توریست های ایرانی قرار گرفته است و این همه محبوبیت بی مورد نیست.

شهرهای مهم هنری ایتالیا مثل رم، ونیز و فلورانس را تقریبا تمام مردم دنیا می شناسند و قرن هاست که توریست ها را به سوی خود جذب می کنند. علاوه بر تاریخ و فرهنگ غنی ایتنالیا سواحل زیبایی دارد که مناسب گردشگری تابستان هستند.

با وجود این همه زیبایی و جاذبه گردشگری در ایتالیا انتخاب چند مورد از آنها به عنوان برترین جاذبه های ایتالیا بسیار دشوار خواهد بود. در ادامه به چند جاذبه ایتالیا اشاره می کنیم که در سفر به این کشور لازم است از آن دیدن کنید.

شهر ورونا

Verona

Verona

شهر ورونا تا حدود زیادی به خاطر اینکه شهریست که داستان رومئو و ژولیت در آنجا شکل گرفته، معروف شده است ولی تاریخ ورونا به خیلی قبل تر از نوشتن این نمایشنامه بر می گردد. در شهر شگفت انگیز ورونا یک آمفی تئاتر رومی وجود دارد که ۲۰۰۰ سال قبل ساخته شده است. علیرغم قدمت زیادی که آمفی تئاتر ورونا دارد، به بهترین شکل باقی مانده است و گنجایش میزبانی از ۳۰ هزار نفر را دارد. در حال حاضر توریست ها و گردشگران می توانند در اجراهای موسیقی زنده این آمفی تئاتر حاضر شوند و به نوعی فرهنگ و تاریخ ایتالیا را زنده نگه می دارند.

هرکولانیوم

Herculaneum

Herculaneum

در پایه کوه وزوو، شهر باستانی هرکولیوم قرار گرفته است. هرکولیوم شهری با قدمت ۲۰۰۰ هزار ساله است که در اثر فوران آتشفشان از بین رفته است. دقیقا مثل رقیب بزرگترش شهر پمپی که در اثر فوران گدازه های آتشفشانی، بیشتر ساختمان های آن تبدیل به فسیل شدند. توریست هایی که از هرکولانیوم دیدن می کنند می توانند خانه های اصلی شهر قدیمی که مرمت شده اند، همینطور اسکلت های فسیل شده، اعلان های قدیمی و کاشی و سفال های زیبای هزاران سال قبل را ببینند.

البا

Elba

Elba

جزیره البا تاریخ طول و درازی دارد. در جزیره البا قبلا قوم لیگور، یونانی ها، اتروسک ها و رومی ها سکونت داشتند. مشهور ترین ساکن جزیره البا ناپلئون بود که در سال ۱۸۱۴ به البا تبعید شد. خانه های زمستانی و تابستانی ناپلئون هنوز در جزیره پابرجا هستند و از آنها برای سکونت توریست ها استفاده می شود. البا همچنین سومین جزیره بزرگ ایتالیا می باشد که بیش از ۱۵۰ ساحل دارد.

پارک ملی گرن پارادایز ایتالیا

پارک ملی گرن پارادایز ایتالیا

پارک ملی گرن پارادایز ایتالیا

پارک ملی پارادیزو واقع در طبیعت سرسبز و زیبای آلپ یکی از مقصد های خیره کننده با مناظر بی نظیری از کوه و فرصت های باورنکردنی برای کوه پیمایی می باشد. پارک ملی گرن پارادیزو در ابتدا با هدف حفاظت از جمعیت بزهای کوهی محلی تاسیس شد ولی در حال حاضر از حیوانات زیادی مثل گورکن ها، گرگ ها، سیاهگوش، قاقم، حفاظت می کند. از جمله فعالیت های فصلی که در پارک ملی پارادیزو می توانید انجام دهید کوهپیمایی در تابستان، اسکی کردن در زمستان و عکاسی از گل های تازه در بهار می باشند.

قصر داسال (اربینو)

Plazzo Ducale

Plazzo Ducale

قصر داسال یک بنا از دوره رنسانس است که در شهر اربینو ایتالیا قرار گرفته است. قصر داسال در قرن ۱۵ ساخته شد. بیشترین تعداد افرادی که تا کنون در این قصر ساکن بودند به طور میانگین ۶۰۰ نفر است. قصر داسال در حال حاضر به روی عموم باز است. بسیاری از اتاقهای قصر بازسازی شده اند تا به همان شکلی که در قرن پانزدهم بودند در آیند. در قصر داسال همچنین گالری ملی مارکه قرار دارد که مجموعه های بی شماری از نقاشی های دوره رنسانس را نمایش می دهد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

یک دیدگاه در نوشته‌ی “تور اروپا؛ آشنایی با جاذبه های ایتالیا