سفر به جزیره اسرارآمیز بورنئو

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سفر به جزیره استوایی بورنئو چنان خیال انگیز است که هر کسی با هر طرز فکر را تحت تاثیر قرار می دهد. تور ارزان مالزی گزینه مناسبی برای رسیدن به این جزیره اسرارآمیز است.

جزیره بورنئو سومین جزیره بزرگ جهان است که بین مالزی، اندونزی و برونئی قرار گرفته و بین سه کشور تقسیم شده است. نکته جالب در مورد این جزیره، گذشتن خط استوا از وسط آن است. شاید هیچ جزیره ای تا این حد استوایی نباشد!

وجود گونه های مختلف جانوری و گیاهان و درختان باعث شده این جزیره به یک منطقه برای تحقیقات زیست شناسی بدل شود. نخستین کسی که برای کنکاش های علمی به جزیره برونئو سفر کرد «والاس» همکار داروین بود. اینجا آنقدر جذاب است که والاس تا پایان عمرش در بورنئو ماند و به تحقیقاتش ادامه داد.

پل معلق جزیره برونئو

پل معلق جزیره برونئو

سفر به جنگل های انبوه و بارانی بورنئو تجربه ای است که به سادگی نمی توان از کنارش گذشت. قدم زدن بر روی پل های چوبی که وسط جنگل کشیده شده و همچو شبکه ای امکان دسترسی به قسمت های مختلف جنگل را می دهد، در حالی که میمون های بازیگوش دائم دنبالتان می کنند تجربه ایست که تنها در بورنئو میتوان کسب کرد.

گیاهان عظیم الجثه
جزیره بورنئو زیستگاه درختان و گیاهان عظیم الجثه ای از جمله بزرگ ترین گل جهان «رافیلیشا» است. در جنگل های بورنئو درختان بسیار بزرگ و گیاهان نادر و عجیب و غریب روییده اند، گاهی بزرگی بعضی از آنها از تصور ما به دور است! در کنار این همه گیاهان شگفت انگیز، صدها گونه گل ارکیده نیز به چشم می خورند.

پل های معلق چوبی
در اینجا پل های چوبی و معلق میان جنگل شما را به این سو و آن سو می برند. قدم زدن روی آن پل ها، تماشای حیوانات و درختان عجیب و غریب تجربه ای تکرار نشدنی برایتان خواهد بود. با عکاسی روی این پله های معلق لحظاتتان را ثبت کنید.

بومیان جزیره برونئو

بومیان جزیره برونئو

اورانگوتان های باهوش
جنگل های بورنئو زیستگاه حیوانی باهوش به اسم اورانگوتان است، این جانور از باهوش ترین نخستی ها هستند. اورانگوتان ها در این جنگل ها با دست های درازشان از شاخه های درختان و طناب پل ها آویزان شده و به این سو و آن سو می روند. رفتارهای این جانور باهوش دیدنی و شگفت انگیز است. آنها هنگام ارتباط فیزیکی مانند دنبال هم دویدن و قلقک اصواتی به شکل خنده از خود بروز می دهند! گونه بورنوئی این جانور در معرض خطر قرار گرفته است.

سواحل سفید بورنئو
سواحل سفید این جزیره جایی است که می توانید پشت به جنگل و روبروی دریایی زلال از آرامشتان لذت ببرید، حتی می توایند تن به آب بزنید و در همان نزدیکی شنا کنید و تماشاگر دنیای زیر آب شوید. شگفتی دیگر این جزیره، پارک ملی مرجان های آن است.

حیات وحش بورنئو

حیات وحش بورنئو

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.