گردشگری حلال در آفریقای جنوبی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در یکی دو قرن گذشته الماس باعث شده بود که سیل استعمارگران به سمت آفریقا روان شود اما حالا جاذبه های گردشگری توریست ها را به سمت آفریقا می کشاند.

حتی در خبرهای گردشگری آمده است که شهر های آفریقایی بر سر جذب گردشگر وارد رقابت شده اند. یکی از کشور های سردمدار در این عرصه آفریقای جنوبی است. آنقدر گردشگری در این کشور رونق دارد که آژانس های مسافرتی در هر جایی از جهان  تور ویژه آفریقای جنوبی برگزار می کنند و بسیار هم طرفدار دارد.

موضوع دیگری که در آفریقا سعی بر گسترش آن است. مقوله گردشگری حلال می باشد!

آبشار ویکتوریا

آبشار ویکتوریا

«کیپ تاون» که دومین شهر پر جمعیت آفریقای جنوبی است تلاش می کند تا فراهم آوردن شرایط لازم، گردشگران مسلمان را ترغیب کند تا با رعایت شئونات مذهبی و فرهنگی خود از این شهر بازدید کنند.

تاریخ اسلام در کیپ تاون مانند بسیاری دیگر از شهرهای آفریقای جنوبی قدمتی دیرینه دارد که فرهنگ داخلی آنها را تا حدی تحت تاثیر قرار داده است.

آفریقا اولین قاره ای است که اسلام در قرن هفتم از آسیا به آنجا گسترش پیدا کرد. در سال ۲۰۰۲ میلادی مسلمانان حدود ۴۸ درصد از جمعیت آفریقا را تشکیل می دانند.

بیشترین جمعیت مسلمانان آفریقا در آفریقای شمالی (شاخ آفریقا) و آفریقای غربی ساکن هستند و تعدادی از آنها هم در آفریقای جنوبی زندگی می کنند.

آفریقای جنوبی بهترین نقطه گردشگری در قاره آفریقا است در حالی که ۱٫۵۲ میلیون گردشگر خارجی را در سال ۲۰۱۶ به خود جذب کرد. در حال حاضر «کیپ تاون» در جستجوی یک بازار بکر برای جذب گردشگران مسلمان است.

بر اساس گزارش شرکت رتبه‌بندی و اعتبارسنجی «کرسنت ریتینگ»،آفریقای جنوبی چهارمین مقصد گردشگری محبوب غیر اسلامی برای گردشگران مسلمان است.

جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی

جاذبه های گردشگری آفریقای جنوبی

«انور دومینی»،مدیر عامل گردشگری «کیپ تاون» به «سی ان ان » گفت: ما باید بازار گردشگری حلال،خواسته ها و نیازهای آن را بشناسیم و سپس آن را به شیوه ای حرفه ای تر عرضه کنیم.

هتل هیلتون کیپ تاون آفریقای جنوبی در همین راستا خدمات متنوعی را برای برآورده کردن نیازهای گردشگران مسلمان ارائه کرده است.

علاوه بر در دسترس بودن سجاده و کتاب آسمانی قرآن، جهت قبله هم در همه اتاق ها مشخص شده است. علاوه بر این هتل هیلتون اقدام به سرو غذاهای حلال برای گردشگران مسلمان کرده است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

‏3 دیدگاه در نوشته‌ی “گردشگری حلال در آفریقای جنوبی

  1. فیروز

    آفریقای جنوبی واقعا محشره. من تجربه ی سفر به ژوهانسبورگ رو توی چند سال پیش دارم. محشر بود و با هیچ چیز دیگه ای نمی تونید مقایسه اش کنین

  2. ماشا

    آفریقا واقعا زیباست. من یه چند تا عکس ازش دیدم خیلی فوق العاده اس. طبیعتش عالیه

  3. میا

    یادم میاد بچچه تر که بودم هرچی از آفریقا نشونمون میدادن همه زرد و بی نظم و ترتیب بود.