تور استرالیا: موزه ملی دایناسور کانبرا

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تور استرالیا نوروز ۹۷ با برنامه ی گشت ۲ شب ملبورن، ۴ شب گلدکست و ۵ شب سیدنی در طی ۱۱ شب و ۱۲ روز از تورهای نوروزی بی نظیری ست که برای تعطیلات پیش روی سال جدید می توان خریداری کرد.

اگر تور استرالیا ویژه ی نوروز ۹۷ را از آژانس مسافرتی پارمیدا تورز خریداری نمایید، با پرواز قطر ایرویز به ملبورن سفر خواهید کرد.
استرالیا کشوری با طبیعتی بی نظیر و فضایی نشاط آور است که می تواند به عنوان یک مسافرت لوکس خارجی برای هر توریستی با سلیقه ی متفاوت جذاب و خوشحال کننده باشد.

به یاد داشته باشید که حتما در سفر به استرالیا از موزه ی ملی دایناسور شهر کانبرا استرالیا دیدن نمایید.

این موزه که در سال ۱۹۹۳ افتتاح گردیده، در واقع یک مرکز بزرگ و معتبر برای شناخت انواع دایناسورها، پیدایش و انقراض و تکامل آن هاست.

موزه ی ملی دایناسورها در تور استرالیا

موزه ی ملی دایناسورها در تور استرالیا

در این موزه می توانید از نزدیک فسیل هایی حیرت آور از انواع و اقسام دایناسورها را مشاهده کرده و اطلاعات جامع و کاملی درباره ی آن ها به دست بیاورید.

در این موزه به تفصیل به چگونگی انقراض دایناسورها و شبیه سازی مراحل آن پرداخته شده و اگر به این حوزه علاقه مند باشید، موزه ی ملی دایناسور کانبرا در استرالیا یک فرصت استثنائی برای پی بردن به سوالاتی ست که احتمالا در تمام این سال ها در مورد این جانوران عظیم الجثه ی شگفت انگیز داشته اید.

موزه ی ملی دایناسورها در تور استرالیا

موزه ی ملی دایناسورها در تور استرالیا

نظریه ی انقراض دایناسورها

قوی ترین نظریه ای که در خصوص انقراض دایناسورها تا کنون مطرح شده، نظریه ای ست که فیزیکدان مشهور لوئیس آلوارز و پسر وی آلتر که یک زمین شناس بود، مشترکا مطرح نمودند.

این نظریه با استقبال و تائید جوامع علمی روبرو شده و طبق آن بیش از ۶۵ میلیون سال پیش در اواخر دوره کریتاسیوس، شهاب سنگ عظیم الجثه ای به قطر ۱۰ کیلومتر به زمین اصابت کرد و در اثر اصابت این شهاب سنگ، حفره ای عظیم در دل زمین ایجاده شده که با استفاده از ابزارهای زمین شناسی وجود آن در یک کیلومتری سطح زمین کشف گردیده است. گفته می شود که مکان این اصابت یاکوتان در پنینسولای مکزیکو ست.

هنگامی که چیکسولوب به زمین اصابت کرد شوک عظیمی ناشی از انتقال انرژی به زمین به وجود آورد. با این اتفاق ۵٫۰×۱۰۲۳ ژول انرژی تقریبا برابر با ۱۰۰۰۰۰ گیگا تن تی ان تی انرژی آزاد شد .این مساله یک سونامی عظیم در همه جهات به وجود آورد که به خصوص جزایر کارائیب را به شدت در هم نوردید. همچنین موجب بروز زمستان هسته ای شد که زمین را بر ای سال ها با ابر غلیظی پوشاند. به این طریق و به همین علت نسل دایناسورها نیز منقرض گردید.

البته نظریات موازی و کمی متفاوت و به لحاظی تکمیل کننده نیز در این خصوص وجود دارد، که از چند و چون همه در موزه ی ملی دایناسور استرالیا مطلع خواهید شد.

موزه ی ملی دایناسورها در تور استرالیا

موزه ی ملی دایناسورها در تور استرالیا

موزه ی ملی دایناسورها در تور استرالیا

موزه ی ملی دایناسورها در تور استرالیا

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *