مجسمه های مرموز سن آگوستین؛ کلمبیا

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

یکی از رموزی که مردم باستان برای نسل های بعدی بجای گذاشته اند مجسمه هایی با اشکال عجیب هستند. در هر تمدن باستانی تعداد زیادی از این مجسمه ها یا حجاری ها مشاهده می شود.

اغلب باستان شناسان بیشتر وقت خود را صرف فهمیدن منظور و مفهوم چنین مجسمه هایی می کنند. نمونه ای از این تندیس های باستانی در کلمبیا هستند که هنوز هم ماهیت آنها به درستی کشف نشده است.

در جنوب کلمبیا شهری به اسم سن آگوستین (San Agustín) وجود دارد که یک سایت باستان شناسی ارزشمند دارد! سایتی که در لیست میراث جهانی یونسکو قرار دارد و مدت هاست که باستان شناسان درباره مجسمه های غول پیکر و سنگی اش مطالعه می کنند.

مجسمه های سن آگوستین

مجسمه های سن آگوستین

اطلاعات کمی درباره مردمان اسرارآمیزی که قبرها، بناها و مجسمه های شهر سن آگوستین را ساختند وجود دارد. اما این را می دانیم که آن ها هیچ زبانی برای نوشتن نداشتند و چندین قرن قبل از اینکه اروپایی ها پا به این ناحیه بگذارند ناپدید شدند!

بعضی از این مجسمه ها خیلی کوچکند و قدشان کمتر از ۵۰ سانتی متر است اما بعضی هایشان هم غول پیکرند و بیشتر از ۷ متر ارتفاع دارند! با نگاه کردن به این مجسمه ها می بینید که سبک ساخت آن ها با هم فرق می کند و این نشان می دهد که در دوره های زمانی مختلفی ساخته شدند و بسته به سال ساختشان از سبک رایج در همان زمان استفاده شده است.

اما راز و اسرار سن آگوستین، هویت افراد ماهری بوده که این مجسمه های برجسته و محل های تدفین را ساخته اند. این که در آن زمان آدم ها چگونه به این سطح از مهارت باورنکردنی رسیده اند همان چیزی است که باستان شناسان را در فکری عمیق فرو برده و اینجا را جایی اسرار آمیز کرده است.

از حدود ۳۳۰۰ سال قبل از میلاد بود که افرادی پا به این ناحیه گذاشتند و فرهنگ خاص آن را شکل دادند. آن ها تا حدود سال ۱۳۵۰ میلادی در این سایت باستان شناسی زندگی کردند و بعد اینجا را به حال خود رها کردند و رفتند.

مجسمه های سن آگوستین

مجسمه های سن آگوستین

اما این محل دوباره در قرن های ۱۸ و ۱۹ کشف شد در همان زمان بود که خیلی از مکان هایی که برای تدفین مرده ها استفاده شده بود به امید پیدا کردن طلا غارت شدند اما انگار مردمان باستانی اینجا چندان به طلا علاقه ای نداشتند چون طلای کمی در این سایت ها پیدا شد!

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

یک دیدگاه در نوشته‌ی “مجسمه های مرموز سن آگوستین؛ کلمبیا

  1. ملیحه70

    گذشتگان واقعا مرموزن هر اثر تاریخی که به جای مانده مملو از راز و رمزه من که عاشق دانستن این رمز و راز هستم!!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *