برج ۲ هزار ساله هرکول در اسپانیا

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

قدیمی ترین فانوس دریایی جهان در اسپانیا قرار دارد و به نام برج هرکول شناخته می شود. همانطور که می دانید اسپانیا از کشورهایی است که کهن ترین تمدن ها را دارد.

با تور اسپانیا می توان از سازه ها و بناهای بسیاری دیدن کرد که هر کدام به تنهایی ارزش سفر به این کشور را داند و از لحاظ تاریخ و معماری بسیار با ارزشند نمونه اش همین برج هرکول است!

برج هرکول اسپانیا

برج هرکول اسپانیا

هر چند این برج در اسپانیا است، اما به فانوس دریایی آلمان شناخته می شود و جهانیان با نام های Corunna و Farum Brigantium از آن یاد می کنند.

زمان ساخت این فانوس به قرن دوم باز می گردد و توسط رومانیایی ها در بیرون شهر Corunna در شمال غربی اسپانیا ساخته شده است. اعتقاد بر این است که برج هرکول مربوط به اسکندیه است.

برج هرکول با ارتفاع ۵۵ متر هنوز در محل ساخت اولیه پا برجاست اما این برج در گذر زمان دچار تغییراتی شده است. بعنوان مثال میتوان به سه طبقه بالایی آن اشاره کرد که در سال ۱۷۹۱ به آن افزوده شده است اشاره کرد.

این برج ۵۵ متری به ساحل آتلانتیک شمالی اسپانیا دیدبانی دارد. درواقع لغت Coruña ) Corunna) گفته میشود از کلمه ستون باستان آمده است.

برج هرکول

برج هرکول

به هر حال برج هرکول جزو میراث جهانی قرار گرفته و بعنوان قدیمی ترین فانوس دریایی دنیا شناخته می شود و بهانه خوبی برای سفر توریست های بسیاری به کشور اسپانیا است.

لازم به اشاره است که در سال ۲۰۰۹ یونسکو این برج را به لیست میراث تاریخی اش افزوده است.

پس از گذشت ۲ هزار سال این بنا همچنان به فعالیتش ادامه می دهد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.