“بن جیوک” آبشاری شگفت انگیز در ویتنام

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بن جیوک نام آبشاری خارق العاده در کشور ویتنام است. اگر از مسافرین تور ویتنام هستید بازدید از این آبشار را از دست ندهید. قطعا در کمتر نقطه ای از زمین چنین آبشاری میتوان یافت!

بن جیوک (Ban Gioc) یک آبشار دو شاخه ای است که بر سر راه رودخانه Quây Sơn در ویتنام واقع شده است. در ویتنام این دو آبشار را به عنوان دو بخش از یک آبشار به شمار می آورند که با نام Bản Giốc شناخته می شود.

Ban Gioc

Ban Gioc

موقعیت قرار گیری آبشار بن جیوک در مرز ویتنام و چین است و از گذشته بر سر این منطقه بین دو کشور ستیزی بر پا بوده و هست. اما نگران نباشین منطقه آرام و امن است و بحث بین دو کشور فقط لفظی و به صورت مذاکره است. جالب اینجاست که برخی معتقدند تا همین اواخر، در هیچ سند مکتوب چینی، به این آبشارها اشاره ای نشده است.

در «بن جیوک» آب از ارتفاع ۳۰ متری به پایین می ریزد و صدای غرش آب های سرنگون، از فاصله دور قابل شنیدن است.

منظره حاصل از برخورد آب با سخره های پایین دست همواره حاله ای از ابر را اطراف آبشار ایجاد کرده که به نحوی رویایی به نظر می رسد.

ویتنام از سه منطقه شمالی، منطقه مرتفع مرکزی و دلتای رودمکونگ تشکیل شده است. از نظر جغرافیای طبیعی این کشور باریکه طویلی بطول یک هزار مایل از دلتای رود مکونگ در جنوب تا دلتای رود سرخ در شمال امتداد دارد.

آبشار بن جیوک

آبشار بن جیوک

دو رودخانه اصلی کشور، رود مکونگ و رود سرخ می باشد. رود مکونگ بطول ۴ هزار کیلومتر و دلتای آن در جنوب بعنوان بزرگترین رود جنوب شرق آسیا و هفتمین رود قاره آسیا می باشد که از کشورهای چین، تایلند و لائوس و کامبوج گذشته و به ویتنام وارد می شود. رود سرخ و دلتای آن در شمال محل اصلی تشکیل مدنیت در این کشور بوده است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

یک دیدگاه در نوشته‌ی ““بن جیوک” آبشاری شگفت انگیز در ویتنام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *