دریاچه های پلیتویک، عجایب کرواسی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

شاید کمتر کسی برای گردشگری کرواسی را انتخاب کند اما خوب است بدانید کرواسی نیز به همان اندازه سایر کشورهای اروپایی دیدنی و جذاب است.

بعنوان مثال یکی از جاذبه های طبیعی کرواسی که ارزش سفر به این کشور را دارد دریاچه های پلیتویک است که در منطقه ای منحصر به فرد است.

با خواندن این مطلب شاید کرواسی را به عنوان یکی از گزینه های تور اروپا  به لیست خود بی افزایید.

دریاچه های پلیتویک در پارک ملی کرواسی قرار دارند. این مجموعه شامل ۱۶ دریاچه میشود که به صورت پلکانی قرار گرفته اند و آب های زلال و فیروزه ای آنها هر طبیعت گردی را شیفته خود می کنند.

دریاچه‌های پلیتویک

دریاچه‌های پلیتویک

تعداد ۱۶ دریاچه کارستی بزرگ و تعداد زیادی دریاچه کوچک تر در این پارک ملی قرار دارند که توسط پنج رودخانه تغذیه می شوند. کل مساحت تحت پوشش آن ها ۲۱۷ هکتار است. این دریاچه های زیبا به شکل آبشار های زنجیروار به دنبال هم قرار گرفته اند.

آب های این منطقه در پی هزاران سال موجب ایجاد سدهای طبیعی از جنس آهک شده اند که خود به شکل گیری چندین آبشار، رودخانه و غار بسیار شگفت انگیز منجر شده است.

این دریاچه ها و آبشارها اگر در زمره ی جذاب ترین عجایب طبیعی کل اروپا قرار نگیرند، قطعا یکی از بهترین عجایب شرق اروپا خواهند بود. دریاچه ها و آبشارهای هزارتو مانند پلیتویک و مناظر سرسبز اطراف آن به قدری زیبا جلوه می کنند که گویی یک تصویر کامپیوتری و خیالی را مشاهده می کنید.

گردشگران می توانند به کمک گذرگاه های چوبی وارد این منطقه شوند. اگرچه شنا کردن در دریاچه های این مکان ممنوع است اما مناطقی مانند روستای کورانا (Korana Village) در آن وجود دارد که می توانید در آب های گرمش به آب تنی بپردازید.

دریاچه های پلیتویک، کرواسی

دریاچه های پلیتویک، کرواسی

پارک ملی دریاچه های پلیتویک (Plitvice Lakes National Park) به مساحت ۳۰۰۰۰ هکتار در بخش مرکزی کشور کرواسی واقع شده است. در سال ۱۹۴۹، این منطقه به عنوان پارک ملی به ثبت رسید و ۳۰ سال بعد در لیست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. بیشتر پوشش جنگلی این پارک را درختان راش، کاج و صنوبر تشکیل می دهند. همچنین، این پارک ملی زیستگاه صدها گونه از گیاهان، حیوانات و پرندگان است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

یک دیدگاه در نوشته‌ی “دریاچه های پلیتویک، عجایب کرواسی

  1. فراهانی

    کرواسی خیلی کشور زیبایی است کلا اروپا بهشته و هر نقطه اش زیباتر از نقطه دیگر اروپا است کرواسی هم که جای خود دارد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *