موزه های استانبول, محبوب ترین جاذبه گردشگری در سال ۲۰۱۷

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

از همین حالا افراد بسیاری به مناسبت سه روز تعطیلی در بهمن ماه در حال برنامه ریزی برای خرید تور استانبول ۲۲ بهمن هستند تا یک سفر زمستانه ی خاطره انگیز را برای خود رقم بزنند.

در این میان گردشگران باید پیش از سفر برای بازدید از جاذبه های گردشگری متنوع استانبول به خصوص موزه های شهر برنامه ریزی داشته باشند تا در این زمان اندک از مهمترین آنها دیدن کنند.

استانبول شهری تاریخی در شمال غرب ترکیه در سواحل دریای اژه و مرمره است که از زیباترین چشم اندازهای طبیعی و تاریخی برخوردار است.

این شهر مملو از موزه هایی است که نشان از قدمت این شهر دارند. جذابیت موزه های استانبول برای گردشگران به اندازه ای است که توانستند عنوان پربازدید ترین جاذبه ی توریستی استانبول را در سال ۲۰۱۷ دریافت کنند.

از جمله موزه های پر بازدید استانبول آب انبار تاریخی زیرزمینی یره باتان است که در دوره ی امپراتوری روم شرقی در قرن ششم ساخته شده است.

با وجود اینکه این مکان تاریخی در حال بازسازی بوده، در سال ۲۰۱۷ بالغ بر یک میلیون و ۱۵۵ هزار نفر بازدید کننده داشته است.
گفته می شود تعداد بازدیدکنندگان از این مکان تاریخی که یکی از پر بازدیدترین موزه های استانبول محسوب می شود، نسبت به سال گذشته ۳۵۰ هزار نفر رشد داشته است.

در زمان مرمت این آب‌ انبار تاریخی بازدیدکنندگان شانس این را داشتند که از انبار خالی از آب دیدن کنند. شمار بازدیدکنندگان از این مکان پر رمز و راز در ماه ژوئن به اوج خود رسید.

موزه های استانبول, آب انبار یره باتان

موزه های استانبول, آب انبار یره باتان

موزه های استانبول, آب انبار یره باتان

موزه های استانبول, آب انبار یره باتان

اما موزه ی پر بازدید دیگر که در سال گذشته ی میلادی بیش از ۷۶۵ هزار نفر بازدید کننده داشته موزه ی مینیاترک است. مینیاترک اولین موزه ی مینیاتوری ترکیه محسوب می شود که در سال ۲۰۱۷ بسیار مورد استقبال گسترده بازدیدکنندگان خارجی و داخلی قرار گرفت. به دلیل هوای خوب روزهای زمستان نیز هنوز شمار زیادی گردشگر داخلی و خارجی از این موزه بازدید می کنند. اگر قصد خرید تور استانبول ۳۳ بهمن را دارید این خبر می تواند برای شما بسیار خوشایند باشد.

در این موزه ی دیدنی و جذاب، ۱۳۲ اثر معماری مشهور ترکیه و جهان در ابعاد مینیاتوری در معرض نمایش قرار گرفته اند. این موزه برای گردشگران به قدری جالب بوده که در سال ۲۰۱۷ حدود ۷۶۵ هزار و ۳۰۸ نفر بازدید کننده داشته است.

موزه مینیاترک استانبول

ماکت موزه مولانا در قونیه در موزه مینیاترک استانبول

موزه مینیاترک استانبول

موزه مینیاترک استانبول

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.