سفر زمستانی به ارمنستان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ارمنستان از آن کشورهایی است که زمستانی سفید و پر از برف دارد. این کشور مکانی برای خانواده هایی است که دوست دار ورزش های زمستانی و برف بازی هستند.

هرچند همه دوست دارند در برفهای ارمنستان اسکی کنند اما اگر کسی اسکی دوست نداشته باشد شاید عکاسی از کلیساهایی که در میان برف گیر افتاده اند و یا رودخانه های یخ زده این کشور گزینه خوبی برای سرگرمی باشد در طول زمان پیاده روی در شهر مواظب سر خوردن باشید!

کلیسا در برف

کلیسا در برف

قطعا پس از چند ساعتی برف بازی یا قدم زدن در هوای سرد زمستان یک سوپ گرم جایگاه ویژه ای دارد آنهم از نوع سوپ ارمنی!

ارامنه پادزهری به نام «سوپ خاش» برای هوای سرد زمستان کشف کرده اند که آماده شدنش ساعت ها طول می کشد.سوپ خاش دارای گوشت و مقدار زیادی سیر و پیاز می باشد که با نان لواش خورده می شود. این آش خوشمزه تجربه ایست که پیشنهاد می کنیم حتما در هوای سرد زمستانی امتحان کنید.

اما از سوپ و اسکی که بگذریم برای گردشگری تور زمستان ارمنستان چه جایی بهتر از مهد تولد مسیح؟ که بتوان کریسمس را در آنجا جشن گرفت. ایروان، پایتخت ارمنستان، تجربه ای با شکوه، موقر و منحصر به فرد است که در آن می توانید کریسمس را جشن بگیرید.

زمستان ارمنستان

زمستان ارمنستان

جالب اینجاست که ارامنه کریسمس را تا ۶ ژانویه ادامه می دهند همانطور که در زمان مسیحیت مرسوم بوده است.

توریست ها می توانند در کلیسای سنت گریگوریو که در وسط شهر واقع است شمع روشن کنند یا اینکه به کلیسای کوچک که ساخت آن به قرون وسطی باز می گردد بروند.

اگر می خواهید در زمستان به ایروان سفر کنید باید توجه داشته باشید که در این زمان توریس کمتری برای بازدید به این شهر می آیند. هرچند از بازار گرم توریست کاسته شده اما جذابیت برف و مناظر دیدنی گرمای سفر را دو چندان می کند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.