تور هندوستان | اقدام دولت هند در محافظت از تاج محل

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

تورهای هند یکی از جذابترین تورهای گردشگری است. بسیاری از مسافران با خرید تور هند، حتما از بزرگترین و برترین جاذبه ی گردشگری شهر، یعنی تاج محل دیدن می کنند.

اما به تازگی دولت ایالتی هند اعلام کرده است که به دلیل محافظت از تاج محل، شمار بازدید کنندگان این مکان را به شدت کاهش خواهد داد.

به گفته ی مقامات گردشگری شهر آگرا، قرار است به زودی، تعداد بازدید کنندگان از تاج محل، به ۴۰ هزار نفر در روز کاهش یابد، این در حالیست که با احتساب میزان مسافران تورهای هند، درخواست گردشگران برای بازدید از این محل در فصل های خاصی از سال تا ۷۰هزار نفر در روز نیز می رسد.

برنامه ی دولت هند برای محافظت از تاج محل

برنامه ی دولت هند برای محافظت از تاج محل

این تصمیم در حالی اتخاد می شود که تسهیل فرآیند سفر به هند، منجر به افزایش روز افزون گردشگران برای بازدید از تاج محل شده است.

بنا بر گفته ی کارشناسات تاریخی هند، میزان بازدید کنندگان و جمعیت انبوهی که از این بنای بی نظیر دیدن می کنند، سبب فرسایش این مقبره ی منحصر به فرد می شود.

آنها می گویند در حال حاضر تاج محل به نظافت روزانه سطح خارجی بنا نیاز دارد تا آلودگی هوا باعث تغییر رنگ سنگ های مرمر از سفید به زرد نشود.

جالب است بدانید که به دلیل هجم بالای گردشگران از این مکان، در روزهای اخیر ۵ نفر مصدوم شده اند.

برنامه ی دولت هند برای محافظت از تاج محل

برنامه ی دولت هند برای محافظت از تاج محل

همچنین به گفته ی مقامات، برای تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز برای این تعمیرات، برای آن دسته از گردشگران خارجی که ۱۶ دلار معادل یکهزار روپیه برای ورود به این بنا پرداخت کنند، محدودیت ورود اعمال نخواهد شد. گردشگران هندی نیز که در حالت عادی فقط ۴۰ روپیه برای بازدید از تاج محل پرداخت می کنند؛ در صورتی که همین مبلغ را بپردازند با ممانعت در ورود به علت ازدحام مواجه نخواهند شد.

تاج محل زیبا، در سال ۱۶۳۱ میلادی، توسط شاه جهان امپراتور مغول بعنوان مقبره برای همسر خود «ممتاز محل» احداث شده است. آمارها نشان می دهند که در سال ۲۰۱۶ میلادی، تقریبا ۶٫۵ میلیون نفر از تاج محل دیدن کردند که این خود آماری فوق العاده برای یک جاذبه ی گردشگری است.

چندی پیش، حذف تاج محل به عنوان یکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری هند از برخی بروشورهای دولتی گردشگری در این کشور باعث کنجکاوی رسانه هایی شد که گمان می کنند دلیل آن تعلق این شاهکار تاریخی به مسلمانان باشد.

سالانه مبلغ ۲۲ میلیون دلار از بانک های جهانی برای حفظ و نگهدار تاج محل، کمک مالی دریافت می شود و با حذف این ممان از بروشور های جدید، مقامات می خواستند جا برای معرفی پروژه های جدید ایالت در حوزه گردشگری باز شود.

این مکان هفتمین مورد از عجایب هفتگانه است و یکی از زیباترین مکان های گردشگری.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

یک دیدگاه در نوشته‌ی “تور هندوستان | اقدام دولت هند در محافظت از تاج محل

  1. ماشا

    والا حق دارند، وقتی مصدوم میدن واسه دیدن یه جاذبه، میخوان به خود جاذبه گردشگری صدمه نزنن و آسیب نبینه!