۱۲ میلیار دلار درآمد چین از گردشگری سال نو میلادی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

گردشگران بسیاری ترجیح دادند با خرید تور چین تعطیلات سال نوی میلادی را در این کشور توریستی سپری کنند که این استقبال در کنار سفرهای داخلی مردم چین توانست ۱۲ میلیارد دلار درآمد برای چین به همراه داشته باشد.

به گزارش تندیس به نقل از ایرنا، برآوردهای رسمی دولت چین نشان دهنده ی آن است که میزان درآمد گردشگری چین با خرید تور چین به مناسبت سال نوی ۲۰۱۸ میلادی به ۱۲ میلیارد دلار رسیده است که این رقم در مقایسه با دوره ی مشابه سال گذشته میلادی نزدیک به ۱۲٫۷ درصد رشد داشته است.

خرید تور چین, رشد گردشگری سال نو

خرید تور چین, رشد گردشگری سال نو

چین به مناسبت سال نوی میلادی سه روز تعطیل است که شامل روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه می شود. مردم چین از قبل با خرید تورهای داخلی چین برای این سه روز برنامه ی سفر ترتیب می دهند.

در سال جاری نزدیک به ۱۳۵ میلیون سفر در این روزها انجام شد که نشان می دهد در مقایسه با دوره ی مشابه سال قبل ۱۲٫۵ درصد بیشتر بوده است.

روزنامه چاینا دیلی در این راستا می نویسد: با توجه به اینکه زمان تعطیلات سال نوی میلادی در چین طولانی نیست و فقط سه روز است، بیشتر سفرها در مسافتهای کوتاه انجام می شود.

بیشتر سفرهای مردم در این روزها به مناطق جنوبی چین که گرمسیر هستند صورت می پذیرد. همچنین بسیاری از جشنواره ی برف و یخ شهر هاربین در استان ‘خه لونگ جیانگ’ در شمال شرق این کشور بازدید می کنند.

چین درصدد یک سرمایه گذاری بزرگ در بخش گردشگری است تا این صنعت را به یکی از موتورهای رشد اقتصادی تبدیل کند.

چین اعلام کرده است که از این پس صنعت خدمات و عرضه و تقاضا و تمرکز بر ویژگی های تولیدی بجای سرمایه گذاری خارجی مستقیم مسیر رشد اقتصادی را تعیین خواهد کرد.

دولت چین در پنج سال گذشته بتدریج تلاش کرده است تا صنایع خدمات و گردشگری را بجای صادرات و سرمایه گذاری به موتورهای محرکه رشد تبدیل کند.

بر اساس برنامه ریزی های دولت چین در سال ۲۰۱۷ میلادی، افزون بر ۲۱۸ میلیارد دلار در صنعت خدمات گردشگری سرمایه گذاری شد که نتیجه اش افزیش درآمد گردشگری چین به مناسبت سال نو بوده است.

همچنین توسعه ی تجهیزات و مراکز گردشگری، بهبود ساختارهای زیربنایی و همچنین رشد گردشگری در مناطق روستایی از برنامه های چین است.

چین در پنج سال گذشته ۵۰۰ میلیارد دلار برای توسعه ی صنعت گردشگری کشور هزینه کرده که حالا اعلام شده است برای برنامه سیزدهم پنج ساله از ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ میلادی این رقم سرمایه گذاری یک هزار و ۲۲۰ میلیارد دلار خواهد بود که با این حساب بیش از ۱۰ درصد از جی دی پی (رشد تولید ناخالص داخلی) چین را صنعت گردشگری به خود اختصاص خواهد داد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

‏3 دیدگاه در نوشته‌ی “۱۲ میلیار دلار درآمد چین از گردشگری سال نو میلادی

  1. هستی

    وای چقدر شلوغه!!!! لابد مردم چین هم تا تعطیلات میشه میرن دیوار چین مثل ما که میریم شمال

  2. مینیاتوری

    تو این شلوغی میشه از دیوار چین لذتم برد؟! بابا از ما بدترن اینا تا یه تعطیل رسمی میشه همشون یه پاتوق دارن اونم دیوار چین