تور دبی با نهر دبی Dubai creek

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

نهر دبی یکی از دیدنی هایی ست که تور دبی زمستان ۹۶ خواهید دید و به واقع این نهر به عنوان مرزی میان دو بخش اصلی دبی یعنی بردبی و دیره ایفای نقش می کند.

این نهر سال های سال پیش به عنوان شروع شکل گرفتن روستاها و زندگی در این حوالی عمل کرد، اما اکنون یکی از مقاصد گردشگری برای توریست هایی که به دبی سفر می کنند، به شمار می رود.

این نهر که دبی را به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم کرده، بردبی را از دیره جدا می سازد.

گفتنی ست، نخستین باری که مهاجران به سمت نهر دبی آمدند، انگیزه ی اولیه شان صید ماهی و به خصوص مرواریدهای مشهور این نهر بود.

نهر دبی dubai creek

نهر دبی dubai creek

پیش از سال ۱۸۳۰ میلادی، تمدن متفاوتی در حاشیه ی نهر دبی می زیستند، اما از این سال به بعد و از زمانی که قبلیه ی بنی یاس در اینجا مستقر شدند، دوران مدرنیته نیز سرآغاز خود را کلید زد.

اگر به حاشیه ی نهر دبی بروید، لنج هایی را خواهید دید که پیوسته در حال آمد و شد بوده و محموله های باری خود را پیاده و سوار می کنند. جالب است بدانید که برخی از این لنج ها عمری بیش از ۱۰۰ سال داشته و سال های سال است که در این نهر جا به جا می شوند.

در حقیقت نهر دبی و عوارضی آن که در قسمت شمالی پل آل مکتوم قرار دارد، بخشی از تجارت زنده ی دبی را به نمایش می گذارد.

نهر دبی dubai creek

نهر دبی dubai creek

تور داخل لنج و کشتی ها

اگر به نهر دبی بروید، معمولا موفق می شوید تا در یکی از تورها داخل لنج و کشتی ها حاضر شده و با فضای داخلی آن ها و نحوه ی زندگی ملوانان ها از نزدیک آشنا شوید.

البته به جز این ها برای گردش در نهر دبی، قایق های مخصوصی نیز در اسکله وجود دارد، که می توانید با آن ها به گردش در نواحی نهر دبی پرداخته و از زیبایی بی نظیر آن لذت ببرید.

نهر دبی dubai creek

نهر دبی dubai creek

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

یک دیدگاه در نوشته‌ی “تور دبی با نهر دبی Dubai creek

  1. یوسف خلاق

    الان بردبی جای لوکس دبی هستش و دیره محلات قدیمی تر رو توی خودش جای داده. خلاصه اینکه اکه بخواین سفر دبی ارزون تموم شه، بهتره هتل رو توی دیره بگیرین