دریاچه جوشان دومینیکا

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

دومینیکا کشوری جزیره ای است، که در میان دریای کارائیب قرار گرفته است. این کشور هر چند خودش عجیب است اما در دلش عجایب دیگری هم دارد که شگفت انگیزترند.

در دومینیکا دریاچه ای وجود دارد که آبش ازبس داغ است اگر اتفاقی انسان یا حیوانی در آن بیوفتد آب پز میشود. دریاچه جوشان دومینیکا در پارک ملی «مورن ترویس پیتونز» در فاصله ۴ ساعتی از روستای «Laudat» البته با پای پیاده!

دریاچه جوشان

دریاچه جوشان در منقطه ای قرار گرفته که از نظر فعالیت های آتش فشانی بسیار قابل توجه است. به همین خاطر دمای آب آن به حدی بالا است که در بعضی از قسمت ها آب در نقطه ی جوش است. بنابراین همیشه ابری از بخار آب روی این دریاچه قرار دارد. دریاچه ی جوشان دومینکا به عنوان دومین دریاچه ی جوشان بزرگ جهان شناخته می شود که ۶۳ متر طول دارد.

این دریاچه در سال ۱۸۷۰ توسط دو مرد انگلیسی که در آن زمان در دومینیکا کار می کردند کشف شد. در سال ۱۸۷۵ تحقیقات در مورد دریاچه جوشان شروع شد و به اندازه گیری درجه حرارت آب پرداختند. آب دریاچه در نواحی کناری بین ۸۲ تا ۹۲ درجه سانتی گراد بود ولی قسمت های وسط دریاچه که آب در آنجا جوشان بود را نتوانستند اندازه گیری کنند. ناگفته نماند که این دریاچه ۵۹ متر عمق دارد.

دریاچه دومینیکا

برای رفتن به دریاچه جوشان باید از یک راهنمای رسمی و محلی استفاده کنید، چراکه مسیر پیاده روی بسیار سختی در انتظار شما است. بعد از اتمام این چالش سخت و طاقت فرسا، منظره ای فوق العاده را پاداش خواهید گرفت که مشابه آن را در کمتر نقطه ای از دنیا می توان پیدا کرد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

‏2 دیدگاه در نوشته‌ی “دریاچه جوشان دومینیکا