معرفی منطقه توریستی سیده

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

یکی از مناطق تاریخی گردشگری ترکیه ؛سیده؛ نام دارد. معنای لغوی سیده، درخت انار است. این ناحیه علاوه بر باستانی بودن. به دلیل دارا بودن جنگل و دریا از لحاظ گردشگری طبیعی هم بسیار مورد توجه است.

در شرق این منطقه توریستی و در جایی جنگل های کاج وجود دارند، اقامتگاه سورگون که شامل تیتریین گل Titiyoneol «به معنای گل لرزان با پرچم آبی» و دارای ساحل آرام و کیزیل آگاچ (Kızılagach) است.

کوم کوی

کوم کوی

از آنجایی که این منطقه دریایی آبی و آرام و ماسه های نرمی در ساحل دارد. فضای آرامش بخشی را فراهم آورده. امکانات تفریحی این ناحیه هم کم نیستند تا جایی که خدمات کاملی به تور ترکیه  میدهند.

اگر علاقمند به آفتاب گرفتن و شنا کنار دریای آرامید به کوم کوی که در غرب سیده قرار دارد بروید.

در فاصله ۱۵ کیلومتری شمال منطقه سیده مکانی به نام بوجاک شیهلار Bucakşihlar وجود دارد. در این منطقه هم نباید بازدید از حمام رومی، معبدها، کلیساها، آرامگاهی بزرگ، تالار تئاتر و بازار زیبای آن را از دست بدهید.

منطقه باستانی سیده

تالار تئاتر که دارای ستونهای زیبا است، از جمله زیباترین و بزرگ ترین تالارهای این منطقه به شمار می آید. بازار معبد آپولو و گورستان که در نزدیکی دریا قرار دارد از مناطق تاریخی دیگر این منطقه به شمار می آید. حمام رومی ها نیز یکی دیگر از دیدنی های مهم این منطقه است. در این حمام که امروزه از آن به عنوان موزه استفاده می شود. مجموعه ای از بهترین آثار باستان شناسی در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

پارک سیده

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

‏3 دیدگاه در نوشته‌ی “معرفی منطقه توریستی سیده

  1. Blue Sky

    منطقه سیده واقعا آرام و دوست داشتنی است به دور از هیاهوی شهر می توانید در سواحل رویایی و آرام مدیترانه استراحت کنید