چین تا ۲۰۳۰ غول هوش مصنوعی می شود

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

کشور پهناور چین یکی از کشورهای پیشتاز در حوزه ی فناوری است که در سفر به آنجا می توانید سنت را که با فناوری تلفیق شده است را در جای جای کشور مشاهده کنید. همین حالا برای خرید تور چین تابستان ۹۶ کلیک کنید و با سفر به این سرزمین شاهد خیره کننده ترین فناوریهای روز دنیا شوید.
اما چین که در زمینه ی فناوری سعی دارد از تمامی کشورهای دنیا پیشی بگیرد حال قصد دارد در سالهای آتی در زمینه ی هوش مصنوعی نیز به یکی ازغولهای برتر دنیا بدل شود. همانطور که پیش از این در خبرها شنیده ایم چین در زمینه ی هوش مصنوعی رباتها را در هتلها و رستورانها به کار گرفته است و حالا قصد دارد بیشتر در حوزه ی فناوری هوش مصنوعی گام بردارد. یکی از برنامه های چین تبدیل شدن به پیشتاز هوش مصنوعی جهان تا سال ۲۰۳۰ است و قصد دارد در این راستا این صنعت را به ارزش یک تریلیون یوآن، معادل ۱۴۷.۷ میلیارد دلار برساند.

فناوری در چین هوش مصنوعی

فناوری در چین هوش مصنوعی

به گزارش تندیس به نقل از خبرنگار مهر، چین طی برنامه ای قصد دارد ظرف کمتر از ۱۵ سال به پیشتاز ۱۵۰ میلیارد دلاری هوش مصنوعی در جهان تبدیل شود.
در این گزارش آمده است دولت چین با انتشار طرح سه مرحله‌ای خود در این زمینه نشان می‌دهد که چگونه می خواهد هوش مصنوعی (AI) را از حوزه‌های نظامی گرفته تا برنامه‌ریزی شهری به کار بگیرید. در این سند دولتی گفته شده است که هوش مصنوعی به موتور جدیدی برای توسعه ی اقتصادی کشور چین تبدیل شده است.
اولین مرحله از این برنامه تا سال ۲۰۲۰ را در بر می‌گیرد و شامل پروسه ی گسترش نسل جدید تئوری و تکنولوژی هوش مصنوعی می‌شود. این فناوری قرار است در برخی ابزارها و نرم‌افزارهای پایه به کار گرفته شود. همچنین در این مرحله استانداردها، سیاست‌گذاریها و اصول اخلاقی مربوط به هوش مصنوعی در سطح دومین اقتصاد بزرگ جهان گسترش خواهد یافت.
اما در مرحله ی بعد که تا سال ۲۰۲۵ به طول می‌ انجامد، چین انتظار دارد در تکنولوژی AI و کاربرد آن به موفقیت بزرگی دست پیدا کند که این منجر به ارتقای صنعتی و تبدیل وضعیت اقتصادی خواهد شد.
در آخرین گام که از ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ به طول خواهد انجامید قرار است چین به پیشگام هوش مصنوعی در جهان تبدیل شود و ارزش این صنعت در چین به بیش از یک تریلیون یوآن برسد.
در این میان “جک ما”، رییس شرکت علی بابا که بزرگترین شرکت فناوری چین است درباره ی توسعه ی اینترنت و فناوریهای جدید در آینده ابراز نگرانی کرد و گفت: در ۳۰ سال آینده غم و اندوه در جهان از شادی بسیار بیشتر خواهد شد چراکه توسعه ی فناوری فرصتهای شغلی بسیار زیادی را از انسانها خواهد گرفت و او را با مشکلات بسیار زیادی روبه رو خواهد کرد.
اما در بیانیه ی دولتی این طرح شگفت انگیز آمده است: زمانی که به این شدت مشغول توسعه ی هوش مصنوعی هستیم، باید اهمیت بسیار زیادی هم برای ریسکهای احتمالی آن در نظر بگیریم.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

‏2 دیدگاه در نوشته‌ی “چین تا ۲۰۳۰ غول هوش مصنوعی می شود

  1. علیرضا

    چند سال دیگه چین تو همه زمینه ها حرف اول را میزنه و کم کم ادعای خدایی میکنه. البته هر چقدرم پیشرفت کنه جنسای آشغالش به ما میرسن