ساخت بزرگترین چرخ و فلک دنیا در دبی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

انگار قرار نیست بناهای شگفت انگیز و “ترین” ها در دبی پایانی داشته باشد. اگر سالی یک بار هم با پرداخت قیمت تور دبی که چندان هم گران نیست به این دنیای پر زرق و برق سفر کنید، بناهای تازه و دیدنی های باشکوه جدیدی را می بینید که حیرت شما را برخواهد انگیخت.
این بار قرار است بزرگ ترین چرخ و فلک دنیا در دبی قرار بگیرد. این چرخ و فلک بناست تا چرخ و فلک چشم لندن و همین طور چرخ و فلک مرتفع لاس وگاس نوادا را کوتاه جلوه دهد.
چرخ و فلک چشم لندن ارتفاع ۶۶۸ فوت معادل ۲۰۳ متر و چرخ و فلک لاس وگاس نوادا ارتفاع ۵۴۸ فوت معادل ۱۶۷ متر دارد. اما چرخ و فلک دبی که اسم عین دبی یا چشم دبی را بر آن نهاده اند، قرار است از هر دوی این چرخ و فلک ها بلندتر باشد.
چرخ و فلک دبی در جزیره ی مصنوعی بلو واتر ساخته می شود و اکنون نصف بیشتر مراحل ساخت آن انجام شده است.
محل قرار گیری چرخ و فلک دبی به صورتی ست که از فراز آن نمای بسیار زیبایی از جزیره ی مصنوعی بلو واتر و نیز محوطه ی اطراف را پیش چشم می آید.

بزرگترین چرخ و فلک دنیا در دبی

بزرگترین چرخ و فلک دنیا در دبی

چرخ و فلک چشم دبی با داشتن ۴۸ کابین، می تواند ۱۴۰۰ نفر را در خود جای دهد. جالب است بدانید که طراحی و ساخت کابین های چرخ و فلک عین دبی در دست شرکت معتبر هیوندای بوده و سازندگان این چرخ و فلک در استفاده از بهترین ها هیچ خساستی به خرج نداده اند. در هر کابین سیستم تهویه ی عالی قرار داده شده و ایمنی به طور کامل و در حد صد در صد در نظر گرفته شده است. همین طور طراحی کابین ها به صورتی ست که مسافرین می توانند نمای فوق العاده ای از ساختمان های معروف دبی را داشته باشند.
قرار است این چرخ و فلک در سال ۲۰۱۸ افتتاح شده و حتما از آن پس شاهد توریست های ماجراجویی خواهیم بود که برای سوار شدن بر این چرخ و فلک و چرخ خوردن میان زمین و آسمان سر و دست می شکنند.
چرخ و فلک چشم دبی وزنی بیشتر از هشت ایرباس A380S داشته و در ساخت آن بیش از ۹ هزار تن آهن به کار گرفته شده است.

بزرگترین چرخ و فلک دنیا در دبی

بزرگترین چرخ و فلک دنیا در دبی

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

‏3 دیدگاه در نوشته‌ی “ساخت بزرگترین چرخ و فلک دنیا در دبی