همکاری پرتغال و چین در جاده ابریشم

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

جاده ابریشم که قدیمی ترین و مهمترین خطوط ارتباطی و تجاری جهان بود. هنوز هم وجود دارد و با این نام خوانده میشود و جالبتر آنکه نسخه جدید آنهم ساخته شده است. جاده ابریشم که از شرق آسیا شروع میشد و با گذشتن از چندین کشور آسیایی خصوصا ایران و بعد از آن به ترکیه و کشور های اروپایی میرسید. حالا هم قصد دارد تا تمام ملل آسیا و اروپا را بار دیگر با هم مرتبط سازد.

کشور چین در ابتدا در سال ۲۰۱۳ پیشنهاد تاسیس جاده ابریشم نوین را مطرح نمود که این طرح شامل دو مسیر تجاری «کمربند اقتصادی راه ابریشم» و «راه ابریشم دریایی» است.

نقشه جاده ابریشم

نقشه جاده ابریشم

«کمربند اقتصادی راه ابریشم» در مسیر باستانی راه ابریشم چین را از طریق آسیاس مرکزی، روسیه و خاورمیانه به اروپا متصل می‌کند. «راه ابریشم دریایی» نیز چین را از طریق دریا به جنوب شرق آسیا و آفریقا مرتبط می‌کند و از این طریق میتواند چیزی حدود ۶۰ درصد جمعیت جهان را پوشش دهد.

در تازه ترین اخبار: دو کشور پرتغال و چین میزان ارتباطات خود را به عنوان اعضایی از جاده ابریشم نوین با هدف جذب سایر کشورها در این پروژه جهانی گسترش داده اند.

بنا بر اظهارات «آنتونیو کاستا» نخست وزیر پرتغال؛ این کشور قصد دارد تا از طریق ایجاد یک محیط مناسب برای سرمایه گذاری، بازرگانان چینی را جذب بازار خود نماید.

جانگ ده جیانگ سیاست‌مدار چینی و از مقامات عالی رتبه حزب کمونیست چین که هم اکنون به عنوان رئیس کمیته دائمی کنگره ملی خلق، (که مشابه رئیس مجمع ملی در دیگر کشورهاست) در جریان بازدید سه روزه خود از کشور پرتغال عنوان کرد که کشور پرتغال به دلیل موقعیت جغرافیایی خود میتواند نقش تاثیر گذاری در احداث جاده ابریشم نوین ایفا نماید.

از طرف دیگر آنتونیو کاستا خاطر نشان نمود که کشور پرتغال آمادگی لازم را برای گسترش همکاریهای خود با چین در زمینه انرژی های تجدیدپذیر، کشاورزی، زیرساختها، فرهنگ، آموزش و توریسم دارد.

سهولت در حمل و نقل و رونق گردشگری و تجارت آسان همگی از پیامد هایی است که از جاده ابریشم نوین انتظار میرود. لیست قیمت تور چین در تابستان ۹۶ را از آدرس زیر جویا شوید:

http://www.parmidatours.com/tour/china

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.