جاذبه های گردشگری آنتالیا مسجد تکلی محمد پاشا

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

آنتالیا شهری توریستی در سواحل دریای مدیترانه است که هر ساله در فصل بهار و تابستان میزبان گردشگران از سراسر دنیا و حتی خود کشور ترکیه است. شما می توانید با تور لوکس آنتالیا تیر ۹۶ به این سرزمین با سواحل رویایی سفر کنید و نهایت لذت را از تماشای مناظر خیره کننده ی مدیترانه ای ببرید.
آنتالیا مملو از جاذبه های تفریحی و تاریخی است که سبب می شود هر شخصی با هر سلیقه ای از سفر به این شهراحساس لذتبخشی را تجربه کند. از جمله جاذبه های گردشگری آنتالیا، مساجد تاریخی ای هستند که اصلی ترین میراث حکومت عثمانیها بر سرزمین آناتولی محسوب می شوند. اگر با تور لوکس آنتالیا تیر ۹۶ به این مرکز توریستی در ترکیه سفر کردید، بازدید از مساجد تاریخی را از دست ندهید.

تور آنتالیا مسجد تکلی محمد پاشا

تور آنتالیا مسجد تکلی محمد پاشا

یکی از معروف ترین مساجد آنتالیا، مسجد تاریخی تکلی محمد پاشا است که در شهر قدیمی آنتالیا درست پشت برج ساعت واقع شده است. درباره ی سازنده و تاریخ ساخت مسجد اطلاعات درست و دقیقی در دست نیست، اما آنچه مشخص شده است مسجد بین سالهای ۱۸۵۰ و ۱۹۴۰ مورد بازسازی واقع شده است.
احتمال دیگر درباره مسجد این است که در قرن ۱۷ام میلادی به شکل امروزی اش در آمده است.اما گفته می شود بنای ابتدایی مسجد بین سالهای ۱۵۹۳ الی ۱۶۰۷ ساخته شد. درباره ی نام فعلی مسجد گفته می شود در قرن ۱۸ میلادی شخصی به نام تکلی محمد پاشا تغییراتی را در مسجد ایجاد کرده و نام خود را بر روی آن نهاده است. اما جالب است که طبق اسناد تاریخی در قرن ۱۸ام هیچ شخصی به این نام زندگی نمی کرده است. در هر صورت پیشینه ی مسجد زیبای تکلی محمد پاشا در هاله ای از ابهام است اما بازدید از آن خالی از لطف نیست.
این مسجد براساس معماری باشکوه عثمانی بنا شده است. گنبد اصلی مسجد توسط سه نیم گنبد در شرق، غرب و جنوب  و سه گنبد دیگر در قسمت شمالی حمایت شده است. یک مناره ی سر به فلک کشیده نیز در میان گنبدهای مسجد از نشانه های بارز این مسجد تاریخی است. در تزئینات داخلی بنا از کاشی کاریهایی که مزین به آیه های قرآنی هستند بهره برده اند. کاشی کاریهای داخلی مسجد بسیار هنرمندانه صورت گرفته و فضای معنوی خاصی را برای این مسجد ایجاد کرده اند.

تور آنتالیا مسجد تکلی محمد پاشا

تور آنتالیا مسجد تکلی محمد پاشا

تور آنتالیا مسجد تکلی محمد پاشا

تور آنتالیا مسجد تکلی محمد پاشا

تور آنتالیا مسجد تکلی محمد پاشا

تور آنتالیا مسجد تکلی محمد پاشا

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.