نکاتی که خانم ها در سفر به مراکش نیاز است رعایت کنند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

سالانه هزاران خانم به کشور مراکش سفر می کنند و امنیت آن کم و بیش شبیه به دیگر کشورها است. در این پست چندین نکته برای خانم هایی که قصد دارند به مراکش سفر کنند بیان میشود. توجه به چنین نکاتی میتواند سفر راحت و ایمن تری را به مراکش رقم بزند. اطلاعت اضافی در مورد سفر به این کشور را از تور مراکش کسب کنید.

چندین نکته وجود دارد که همیشه باید در خاطرتان باشد تا دچار مشکل نشوید و این مشکلات تنها مختص کشور مراکش نیست و هرجایی از دنیا می تواند برایتان پیش بیاید.

سفر به مراکش

سفر به مراکش

لبخند زدنتان را به حداقل برسانید

شاید این موضوع برای همه واضح باشد اما واقعیت این است که شما در یک کشور غریب هستید.و نباید با مردم آنجا به صمیمیت مردم کشور خود یا آشنایان در همسایگی شما برخورد کرد. این طبیعی است که ما با افراد مسن یا کودکان در خیابان لبخند می زنیم و این مهربانی در فرهنگ ما است اما باید آن را محدود به کشور خودمان بکنیم.

در این کشور لبخند زدن بیش از یک لبخند ساده معنا می دهد و به معنای دعوت به گفتگو تعبیر می شود. یک صحبت عادی با یک مرد در این کشور، باعث برداشت اشتباه طرف مقابل می شود.

پوشش خود را مد نظر قرار بدهید

در بیشتر مراکش اجبار پوشش وجود ندارد. اما نبودن این اجبار به معنای توانستن پوشیدن هر لباسی نیست. میزان آزار و اذیت های کلامی ارتباط مستقیم با پوشش دارد.

هرچند چنین توصیه به خانم های ایرانی بی جاست اما مردم این کشور در عقاید خود افراطی عمل می کنند. به دست کردن یک حلقه ی ازدواج می تواند کمک بزرگی به شما بکند و باعث شود تا با دیدن انگشتر مزاحمت کمتری برایتان ایجاد شود.

به قضاوت مردم اهمیت ندهید

بهترین راه برای خلاصی از این موضوع این است که جوری رفتار کنید که حرف ها را نشنیده اید. چرا که فارغ از جوابی که بدهید، به عنوان علاقه داشتن به گفتگو برداشت می شود.

اگر کسی رفتاری پرخاشگرانه و تهاجمی داشت، تهدید به تماس گرفتن به پلیس بکنید و اگر رفتارش ادامه پیدا کرد این کار را انجام بدهید و آن ها را از موضوع مطلع کنید. خوشبختانه پلیس مراکش از آزار و اذیت گردشگران به راحتی نمی گذرد.

حواستان جمع باشد

شب های دیروقت در خیابان تنها قدم نزنید. پول نقد زیادی را با خود حمل نکنید. با مردم خیلی صمیمی نشوید. هرچند این نکات تنها مربوط به بانوان نیست و زن و مرد را شامل می شود.

نکته ی دیگر این است که نشستن خانم ها در کافه ها چندان معمول نیست (هرچند این موضوع درحال بهبود است). اگر یک خانم در کافه های مردانه ی شهر بنشیند، تصور غلطی در مورد او می شود. اگر خواستید به کافه ای بروید از راهنمای تور، هتل و یا مسئول اقامتگاه خود پرس و جو کنید.

عینک آفتابی را فراموش نکنید

نکات لازم در سفر به مراکش

نکات لازم در سفر به مراکش

این توصیه دو دلیل دارد. اول اینکه هوای مراکش تقریبا در تمام سال همیشه آفتابی است و دوم اینکه زدن عینک آفتابی به معنای این است کسی نه چشمان شما را می بیند و نه می داند به کجا نگاه می کنید.

تفاوت زبانی

تا ده سال پیش به سختی می توانستید کسی را در مراکش پیدا کنید که انگلیسی صحبت کند. امروزه چنین نیست و شما می توانید با انگلیسی صحبت کردن تمام کارهایتان را به پیش ببرید. با این حال کمی از زبان های فرانسوی و داریجا (عربی مراکشی) را بلد باشید. تنها کافی است تا بتوانید سلام و احوال پرسی کنید یا بتوانید در مورد حساسیت غذایی خود صحبت کنید. در این صورت سفری به یاد ماندنی و با اطمینانی را خواهید داشت.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.