دروازه خورشید «Puerta del Sol» مادرید

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

اسپانیا را اغلب مردم اروپا و جهان به خاطر روحیه شاد مردم و موسیقی های خیابانی و جشن هایش دوست دارند. البته جدا از تیم های فوتبال پر طرفدار اسپانیایی گردشگری هم رونق فراوانی در کشور ماتدورها دارد.

اگر چه اسپانیا از نظر امکانات گردشگری و رفاهی از دیگر کشور های اروپایی چیزی کم ندارد .اما با این وجود باز هم در بین ارزانترین کشورها برای تورهای اروپایی است. گفتنی ها در مورد اسپانیا بسیار است، چنانچه قصد سفر به این کشور را دارید پیشنهاد میکنم قبل از همه چیز راهنمای سفر به اسپانیا را مطالعه نمایید.

دروازه خورشید

دروازه خورشید

شهر مادرید یکی از توریست پذیرترین شهرهای اسپانیا است. وجود تیم فوتبال پرطرفدار این شهر و دیگر جاذبه های گردشگری در جذب توریست تاثیر مستقیم دارد.

دروازه خورشید «Puerta del Sol» یکی از جاذبه های توریستی شهر مادرید است. دروازه خورشید در واقع یکی از میادین پر رفت و آمد این شهر است. آنچه که این میدان را به شهرت جهانی رسانده است محل ساخت آن است!

چالز سوم در میدان دروازه خورشید

چالز سوم در میدان دروازه خورشید

این میدان در مرکز (صفر کیلومتر) شبکه شعاعی از جاده اسپانیا قرار دارد. و تخته سنگی که روی آن نوشته شده است صفر کیلومتر را می توانید در پیاده روی این مکان ببینید. دروازه خورشید در نزدیکی Plaza Mayor قرار دارد و به دلیل مرکزیت این میدان بسیاری از هتل و ساختمان های اداری مادرید در نزدیکی این میدان واقع شده است.

در میدان دروازه خورشید ساعت معروفی هم تعبیه شده است تا مردم هر سال جشن سال نو را در این میدان برگزار کنند. در قسمتی از میدان مجسمه چالز سوم اسپانیا به چشم میخورد که سوار بر اسب است. چالز که زمانی اقتدار زیادی داشته در سالهای اخیر توریست ها با چالز سوم عکس سلفی میگیرند.

مجسمه خرس و درخت

مجسمه خرس و درخت

همچنین در ظلع روبروی مجسمه چالز سوم مجسمه خرس و درخت به چشم میخورد که وزنی معادل ۲۰ تن دارد. هر دو این مجسمه ها سمبل خانوادگی و اشرافی کشور اسپانیا محسوب می شود.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.