معرفی دیوار چین

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

یکی از مهم ترین و مشهور ترین جاذبه های گردشگری چین دیوار بزرگ چین می باشد که سالیانه گردشگران زیادی برای دیدار از این دیوار معروف به کشور چین کشیده می شوند.

دیوار چین

با وجود آنکه نام دیوار چین را همگان شنیده اند اما تعداد کمی از افراد هستند که اطلاعات خاصی راجع به این بنا دارند. دیوار ین حدود ۲۰۰۰ سال پیش به دست انسان ساخته شده است. دیوار چین یکی از عجایب هفتگانه ی دنیا می باشد. دیوار بزرگ چین در شمال کشور چین قرار دارد و ۶۰۰۰ کیلومتر نیز طول دارد. مردم چین معتقدند طول اولیه ی دیوار چین ۵۰۰۰۰ کیلومتر بوده است و با گذشت قرن ها و تغییرات و خساراتی که بر این دیوار بزرگ وارد شده مقدار بیشتر آن از بینن رفته و فقط ۶۰۰۰ کیلومتر آن بر جای مانده است. این بنا بخشی از خلاقیت و معماری پیچیده ی کشور چین را نشان می دهد. این دیوار نمادی از فرهنگ, غرور ملی و مقاومت مردم چین است.

دیوار چین

دیوار چین

سنگ بنای دیوار چین در سال ۲۲۱ قبل از میلاد و به دستور امپراطور شین گذاشته شده است. تا قبل از آن زمان دولت های دیگر دیوار های دفاعی خود را ساخته بودند که امپراطور شین تصمیم بر آن داشت تا این دیوار ها را به یکدیر متصل نماید تا جلوی حمله ی دشمن را بگیرد. بعد از امپراطور شین, سلسله های دیگر نیز به ساخت و گسترش دیوار چین کمک بزرگی کردند. سلسله ی مینگ که بین سال های ۱۳۶۸ تا ۱۶۴۴ بود, طی بازسازی بزرگی طول دیوار چین را به ۶۰۰۰ کیلومتر رساند.
ساخت دیواری به این عظمت در آن زمان با سختی ها و مشکلات زیادی همراه بوده است. چقدر برای کارگران ساخت چنین بنایی آن هم بر روی دامنه ی شیب دار امری مشکل بوده است. به نظر شما کارگران در آن زمان از چه تکنیک هایی استفاده می کردند و یا چگونه سنگ هایی با وزن بالا را تا مححل ساخت دیوار حمل می کردند؟ همانطور که از گذشتگان شنیده ایم, این بنا از سنگ, خاک و شن و ماسه و آجر تشکیل شده است و کارگران برای ساخت آن از دست, طناب و سبد استفاده می کردند.

دیوار چین

دیوار چین

هدف از ساخت دیوار چین

علت ساخت دیوار به این بزرگی, دفاع و محافظت از کشور چین در مقابل قبلیه های شمالی از جمله مغول ها بوده است.

دیده شدن دیوار بزرگ چین از کره ی ماه!!!!

گذشتگان و برخی از افراد امروزی بر این باور هستند که دیوار چین از کره ی ماه قابل رویت می باشد. اما این افسانه ای است که همچنان افراد زیادی از مردم بر آن باور دارند. هیچ کدام از فضانوردان چنین افسانه ای را تایید نکرده است, اما لازم به ذکر است که یکی از فضانوردان بر این باور است که دیوار چین تا ارتفاع ۱۸۰ مایلی زمین قابل مشاهده است اما پس از آن دیگر دیده نمی شود.

دیوار چین

دیوار چین

چه مدت زمانی طول کشید تا دیوار چین ساخته شود؟

دیوار بزرگ چین طی سالیان درازی ساخته شده است و گفته شده است که ساخت دیوار اصلی بیش از ۲۰ سال به طول انجامیده است. ساخت این دیوار در زمان سلسله ی مینگ ۲۰۰ سال طول کشیده است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *