دریاچه سوان (Sevan) جواهر ارمنستان

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

دریاچه سوان «Sevan» ارمنستان یکی از مکان های دیدنی این کشور است که در شهری به همین نام قرار دارد. البته شهرت این دریاچه چیز دیگریست و آنرا جواهر ارمنستان می نامند.

این دریاچه که در ارتفاع ۱۹۱۶ متری از سطح دریا قرار دارد. از جمله دریاچه های مرتفع جهان است و زمستان هایی سرد را تجربه میکند. بهترین زمان برای بازدید از دریاچه سوان فصل تابستان و همراه شدن به تور تابستان ارمنستان است.

دریاچه Sevan

دریاچه Sevan

این دریاچه که زیاد هم از پایتخت ارمنستان «ایروان» دور نیست و تنها ۶۶ کیلومتر فاصله دارد. تابستانهای شلوغی را پشت سر میگذارد. چون علاوه بر توریست ها مردم محلی نیز برای گذراندن اوقات فراقت به سواحل جواهر ارمنستان میروند.

آنقد ارتفاع دریاچه زیاد است که گویی آبها آسمان را لمس می کنند و با هم تلفیق شده اند. از این رو مناظری بی بدیل برای عکاسی بوجود آمده است.

دلیل دیگر شهرت این دریاچه به خاطر وجود ماهی «ایشکسان» (ishxan) یا قزل آلای ارمنی در آن است. کافه ها و رستوران های اطراف نیز خوراک های مختلف از این ماهی را سرو می کنند.

حدود ۳۶ جویبار به این دریاچه می ریزند و تنها رودخانه ای که از سوان سرچشمه می گیرد رود هِرازدان است، این رود از دریاچه سوان سرچشمه گرفته و خودش را به رود ارس می رساند تا به کشور همسایه ایران برسد تا برسد به دریاچه ی مازندران.

دریاچه Sevan مساحتی ۱۳۶۰ کیلومتری و عمقی حداکثر ۷۹ متری دارد.

دریاچه سوان

دریاچه سوان

سواحل دریاچه را میتوان به دو دسته عمومی و خصوصی تقسیم کرد. در ساحل عمومی امکانات رفاهی و بهداشتی و تفریحی مناسبی وجود دارد که برای توریست ها تدارک دیده شده اند.

اما ساحل خصوصی در اختیار ثروتمندان این کشور است که هر کدام به نحوی برای خودشان تفریحاتی بوجود آورده اند.

در صورتی که در ماه های گرم سال راهی دریاچه سوان شوید. شنا و حمام آفتاب بسیار دلپذیر خواهد بود. قایق سواری و ماهیگیری هم که لذت خاص خودش را دارد.

امکان انجام ورزش های هیجانی مانند “جت اسکی” و “ویندسرفینگ” (موج سواری با باد) نیز وجود دارد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *