دریاچه استخوان روپکاند هند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

هر کجای هندوستان که قدم بگذارید با چیز عجیبی برخورد می کنید. از آثار تاریخی عجیب گرفته تا آثار طبیعی. همگی به نوعی جذاب و شگفت انگیزند. اگر نام تور هند را تور عجایب بگذارند هم چندان بیراه نبوده!

دریاچه استخوان

دریاچه استخوان

دریاچه ای که پر از استخوان انسان است آیا عجیب نیست؟ این دریاچه واقعا وجود دارد و نامش روپکاند است. از نامش مشخص است که در کشور هند واقع شده است.

این دریاچه که در ارتفاع ۵ هزار متری از سطح دریا قرار دارد، پر است از استخوان آدمیزاد! اینکه این استخوانها از کجا آمده است و مال چه افرادیست هنوز مبهم است.

از آنجا که این منطقه در ارتفاعات است و برف و یخبندان میهمان همیشگی آنجاست. در فصل تابستان که برف ها آب میشوند، اسکلت هایی از انسان ها از زیر برف پدیدار می شوند و همراه جریان آب به دریاچه روپکاند هدایت میشوند از این رو به آن لقب دریاچه استخوان داده اند.

دریاچه استخوان

دریاچه استخوان

در ابتدا کارشناسان گمان میبردند که اجساد متعلق به سربازان ژاپنی در جنگ جهانی دوم و یا گروه های جدایی طلب کشمیر است. که در این منطقه گیر افتاده بودند.

اما درپی تحقیقات بیشتر به این نتیجه رسیدند که اسکلت ها مربوط به قرن ۱۲ میلادی هستند. که در جنگ های منطقه ای و محلی کشته شده اند و در این ناحیه دفن شده اند.

دریاچه روپکاند

دریاچه روپکاند

ولی نهایتا با آزمایشات ژنتیکی مشخص شد که این استخوان ها به سال ۸۰۰ پس از میلاد تعلق دارند و همه آنها توسط ضربه به پشت سرشان کشته شده اند. هیچ کدام از کارشناسان نتوانستند دلیل قانع کننده ای برای وجود این تعداد اسکلت در این مکان بیابند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *