معبد بزرگ غاز وحشی در شی آن چین

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

یکی از معابد دیدنی که در تور چین  امکان بازدید از آن را خواهید داشت، معبد بزرگ غاز وحشی در شی آن می باشد.
معبد بزرگ غاز وحشی یک معبد باستانی بسیار مقدس در میان بودائی ها ست و به همین سبب در حفظ و نگهداری آن کوشش فراوان شده و بنای معبد به خوبی حفظ شده است.
معبد بزرگ غاز وحشی در بخش جنوبی شهر شی آن چین و در فاصله ی چهار کیلومتری این شهر واقع شده است. در نزدیکی این معبد جاذبه های گردشگری متنوعی نیز وجود دارد که پس از بازدید از معبد می توانید به آن ها نیز سر بزنید.

تور چین و بازدید از معبد بزرگ غاز وحشی

تور چین و بازدید از معبد بزرگ غاز وحشی

معبد بزرگ غاز وحشی چین دارای قدمت باستانی بوده و زمان ساخت آن به سال ۶۵۲ میلادی باز می گردد. زمانی که سلسله تانگ بر چین حکومت می کردند، و Gaozong بر تخت امپراطوری چین نشسته بود، این معبد ساخته شده و رفته رفته متعلقات ارزشمند بودا در آن گردآوری شد.

بنای معبد غاز وحشی چین

اگر از دور دست به معبد بزرگ غاز وحشی بنگرید، آن را به شکل یک مربع مخروطی شکل خواهید دید. به واقع طراحی این بنا آن را به یک شاهکار معماری سبک بودایی تبدیل ساخته است. بنای معبد غاز وحشی تماما از آجر بوده اما نحوه ی ساخت آن به صورتی ست که استحکام ساختمان ۵ طبقه به خوبی حفظ شده است.
اولین بنای معبد با ۶۰ متر ارتفاع در ۵ طبقه بود که البته با اضافه شدن دو طبقه به آن ارتفاع کنونی اش چیزی در حدود ۶۵ متر می باشد.

تور چین و بازدید از معبد بزرگ غاز وحشی

تور چین و بازدید از معبد بزرگ غاز وحشی

به  درون صومعه که قدم بگذارید، با پله های پر پیچ و تابی برخورد می کنید که به بالای بام منتهی می شوند.  در دیواره های این معبد ، مجسمه های بودایی حکاکی شده توسط هنرمندان سلسله تانگ به چشم می خورد و هم چنین فضایلی در مورد صومعه به وسیله ی خوشنویسان آن سلسله حک شده است.
اما علت نام گذاری این معبد به اسم معبد غاز وحشی، غازهای وحشی هستند که همیشه در اطراف این معبد به سر می برند و به نوعی محل زندگی آن ها به شمار می رود.

تور چین و بازدید از معبد بزرگ غاز وحشی

تور چین و بازدید از معبد بزرگ غاز وحشی

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.