۲۲ روستا از نعمت آب شرب بهره مند شدند

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

در حالی که شهرهای بزرگ کشور، آب شرب را بی رویه مصرف می کنند، بسیاری از مردم کشور که در روستاها زندگی می کنند از نعمت استفاده از آب شرب بی بهره اند.

22 روستا از نعمت آب شرب بهره مند شدند

22 روستا از نعمت آب شرب بهره مند شدند

اما به گفته ی مدیر عامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد، دو فاز پروژه آبرسانی به روستاهای شهرستان گچساران از طریق سد کوثر افتتاح شد که طی آن ۲۲ روستای این شهرستان از نعمت آب شرب بهره مند می شوند.

فیض الله‌ پاسره در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در یاسوج، اظهار داشت: فاز اول پروژه آبرسانی به روستاهای شهرستان گچساران از طریق سد کوثر با بهره‌مندی ۸۳۰ خانوار افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

وی عنوان کرد:در فاز اول پروژه آبرسانی به روستاهای گچساران از طریق سد کوثر ۱۲ روستا با جمعیتی افزون بر ۳ هزار و ۷۰۰ نفر در قالب ۸۳۰ خانوار از آب آشامیدنی سالم برخوردار شدند.

پاسره اعتبار این پروژه را ۲۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: در این طرح ۲۹ کیلومتر لوله گذاری، خط انتقال و شبکه توزیع اجرا و ۴ باب مخزن با حجم ۱۱۰۰ مترمکعب احداث شده است.

مدیرعامل آبفای روستایی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: همزمان با افتتاح این طرح، عملیات اجرایی فاز دوم پروژه با اعتباری بیش از ۱۵ میلیارد ریال نیز آغاز شده است.

پاسره با بیان اینکه در فاز دوم ۵ روستا با بیش از ۲۰۰ خانوار از آب آشامیدنی سالم برخوردار می‌شوند، تصریح کرد: بیش از ۱۶ کیلومتر لوله‌گذاری و خط انتقال و یک باب مخزن ۳۰۰ مترمکعبی احداث می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در فاز اول و دوم طرح آبرسانی از سد کوثر در مجموع ۲۲ روستا در قالب ۲۳۰۰ خانوار تأمین آب می‌شود، گفت: سهم استان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی ۱۸ مجتمع آبرسانی با جمعیت ۱۰۷ هزار نفر در قالب ۴۱۷ روستا است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.