گذر از پل افسوس ها در ونیز

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

اگر میخواهید پس از بازگشت از تور ایتالیا ونیز حسرت نخورید حتما از پل افسوس ها در این شهر دیدن کنید.

پل افسوس ها در شهر ونیز شهرت زیادی دارد بعید است کسی به این شهر برود و از این پل نگذرد. این پل برر روی رودخانه قصر ریو دی پالاتزو (Rio di Palazzo) ساخته شده. که ۱۱ متر پهنای پل است.

پل افسوس ها در گذشته برای رسیدن به زندان در قصر در زمان حکومت دوج ها مورد استفاده قرار می گرفته. اما اینک عاشقان از این پل دیدن میکنند.

پل افسوس ونیز

پل افسوس ونیز

نظریه‌های مختلفی برای دلیل این نامگذاری بیان شده است. طبق اولین یکی از این نظریه‌ها که امروزه به صورت افسانه‌ای محلی در آمده و بسیاری هم به آن اعتقاد دارند، زندانیانی که برای انتقال به زندان جدید از این پل عبور می‌کردند، هنگام عبور با کشیدن آهی برای آخرین بار منظره‌ای رو به شهر را از پنجره‌های پل از نظر می‌گذراندند.

افسانه‌ی دیگری که در مورد این پل بر سر زبان‌ها است این است که اگر عشاق درون یک گاندولا و هنگام غروب آفتاب همزمان با به صدا درآمدن ناقوس برج کلیسای سنت مارک عشقشان را به همدیگر ابراز کنند، این عشق ابدی خواهد شد.

اما هر چه باشد هر افسانه ای برگرفته از یک واقعیت هستند. پس اینکه این پل سفید رنگ عشقتان را ابدی میکند شاید معقول نباشد اما حضور در چنین مکانی آنهم با کسی که دوستش داری تا ابد در خاطره ها خواهد ماند و ابدی میشود.

پل افسوس

پل افسوس

جنس پل آه از سنگ آهک سفید است که در نوع خود تنها مورد در ونیز محسوب می‌شود. معماری باروک گونه‌ی پل و طراحی قوسی شکل آن در نگاه اول هم بسیار جلب توجه می‌کند.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

یک دیدگاه در نوشته‌ی “گذر از پل افسوس ها در ونیز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *