مون سن میشل، عجیب ترین جزیره فرانسه

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

جزیره ای را تصور کنید که تنها ۴۴ نفر جمعیت دارد  اما در این جزیره همه چیز وجود دارد. از صومعه و عبادتگاه گرفته تا فروشگاه و خانه مسکونی!

مون سن میشل نام جزیره ای کوچک در شمال فرانسه است که در منطقه نورماندی قرار دارد. شاید این عجیب باشد که بگوییم این جزیره از پر بازدیدترین اماکن فرانسه محسوب میشود.

مون سن میشل

مون سن میشل

مون سن میشل که روزگاری بیش از هزار نفر جمعیت داشته در حال حاظر کمتر از ۵۰ نفر در این جزیره زندگی میکنند. بلندترین نقطه دریاچه ۹۸ متر بالاتر از سطح دریا است.

شهر به سبک جوامع فئودالی ساخته شده، به این صورت که کلیسا در بالا و پایین تر از آن صومعه ساخته شده. و پایین تر از این ها سالن های بزرگ. سپس فروشگاه و خانه ها! دو ر همه اینها دیواری مانند قلعه کشیده شده که در بیرون دیوار خانه های ماهیگیری دیده میشود.

جزیره مون سن میشل در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده و طبق آمار سالانه بیش از سه میلیون گردشگر از آن دیدن میکنند.

اگر دنبال عجیب ترین ها هستید. تور فرانسه تابستان ۹۶ گزینه خوبی برای دیدن عجایب فرانسه است. مون سن میشل هم به خاطر چشم انداز جزیره ای خود و کیفیت ساختمانی بناها و تداوم تاریخی اش از عجایب فرانسه به شمار می آید.

جزیره مون سن میشل

جزیره مون سن میشل

قسمتی ازمون سن میشل در اوایل قرن نوزدهم به زندان تبدیل شد که با تلاش افرادی چون ویکتور هوگو در ۱۸۶۳ زندان تعطیل و به بنای تاریخی صرف تبدیل شد.
در سال ۱۹۷۹ هم یونسکو آنرا به عنوان میراث جهانی وارد فهرست کرد.

فرانسه دیدنی بسیار دارد و از نظر فرهنگ و تاریخ ریشه در تاریخ کهن دارد. دیدن نماد ها و بناهای تاریخی اروپا بسیار جالب توجه است.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

یک دیدگاه در نوشته‌ی “مون سن میشل، عجیب ترین جزیره فرانسه