زباله اصلی ترین مشکل کشور پادشاهی مراکش

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

مراکش یکی از توریستی ترین کشورهای دنیا است که در شمالی ترین نقطه ی قاره ی آفریقا واقع شده است. با نگاهی به لیست قیمت تور مراکش و هتلهای این کشور در می یابیم، سفر به مراکش جز سفرهای لوکسی است که اغلب پاتوق افراد معروف و ثرومندان دنیا شده است. با وجود این همه جذابیتی که مراکش برای افراد غیر معمولی در دنیا دارد، این کشور با مشکل بزرگی چون زباله دست و پنجه نرم می کند.

مشکل زباله در مراکش

مشکل زباله در مراکش

طبق آنچه در اخبار محیط زیست منتشر شده است هر ساله بیش از ۳ میلیون تن زباله ی جامد در کشور مراکش تولید می شود که جمع آوری و بازیافت آنها بزرگترین مشکل این کشور توریستی است. کشور مراکش که یکی ازالگوهای اصلی استفاده از انرژیهای تجدید پذیر نظیر انرژی باد و خورشید در دنیا است، مانند همسایگانش با مشکلی چون دفع زباله روبه رو است.
این کشور پاد شاهی در تابستان سال گذشته اقداماتی نظیر ممنوعیت استفاده از کیسه های پلاستیکی در مغازه های مواد غذایی را به اجرا گذاشت و سیستم جمع آوری و دفع زباله ها را در برخی شهرهای کشور راه اندازی کرد، با این وجود هنوز بطریهای شیشه ای و پلاستیکی معضل اصلی در این کشور محسوب می شوند.
تا چندی پیش در بخش تفکیک زباله و بازیافت هنوز سیستم مکانیزه ی درستی راه اندازی نشده بود و زنان و مردان و حتی کودکان بسیاری در این کشور به صورت دستی به این کار مشغول بودند و با این کار سلامتی خود را به خطر می انداختند. گفته می شود حدود ۱۰ درصد افراد مشغول در این کار در مراکش کودکان بودند.
اما در سال ۲۰۱۰ یک شهردار محلی تصمیم به پایان این کار گرفت و پیشنهاد ساخت اولین سیستم مکانیزه ی دفع و بازیافت زباله را داد. امروزه یکی از همین افرادی که در گذشته از طریق زباله امرار معاش می کرده است، رئیس اولین مرکز مکانیزه ی جمع آوری و بازیافت زباله در مراکش شده است.
یاسین مسعود که گذشته ی سختی را با کار در میان زباله ها سپری کرده است، اکنون به ریاست اولین سیستم مکانیزه ی زباله در کشور مراکش رسیده است. ایشان ابراز امیدواری می کند که با این سیستم علاوه بر سازماندهی درست دفع زباله در مراکش، دیگر هیچ شخصی مانند او در راه زباله زندگی اش را به خطر نمی اندازد.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.