جای خالی ایران در نمایشگاه گردشگری ماتا در مالزی

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

بدون شک کشور مسلمان مالزی با طبیعت استوایی منحصر به فرد و جاذبه های گردشگری تاریخی و مدرن متعددی که دارد یکی از جذاب ترین مقاصد سفر ایرانیان محسوب می شود. قیمت تور مالزی هم ایرانیان را بیشتر وسوسه می کند که این کشور را برای سفرهای خانوادگی خود انتخاب بکنند. آمار نشان می دهد که سال گذشته ی میلادی حدود ۸۰ هزار ایرانی از مالزی دیدن کرده اند و در مقابل تنها صد گردشگر مالزیایی با هدف گردشگری به ایران آمده اند. این در حالی است که ایران هم می تواند برای مردم مالزی مقصد جذابی برای سفر و گردشگری باشد که متاسفانه نبود تبلیغات و زیرساختهای مناسب ایران را در این جایگاه قرار نداده است.

تور مالزی,جاذبه های گردشگری مالزی

تور مالزی,جاذبه های گردشگری مالزی

در روزهای گذشته از تاریخ ۸تا ۱۰ سپتامبر شهر کوالالامپور مالزی میزبان نمایشگاه بین المللی گردشگری ماتا بود. این نمایشگاه به مدت سه روز با حضور کشورهای مختلف در محل مرکز تجارت جهانی پوترا برگزار شد که هدف از آن معرفی جاذبه های گردشگری در شهرها و کشورهای مختلف و فروش تورهای مسافرتی به مردم مالزی است. در این میان در  نمایشگاه امسال جای خالی شرکتهای بخش خصوصی ایران برای عرضه ی تورهای گردشگری و تبلیغ جاذبه های گردشگری ایران به شدت احساس می شد.
به گزارش تندیس به نقل از ایرنا، کشور مالزی توانسته است صنعت گردشگری را به یکی از قطب‌های اصلی درآمد کشور تبدیل کند به طوری که سالانه حدود ۳۰ میلیون گردشگر از سراسر دنیا به این کشور سفر می کنند. در میان گردشگران کشور مالزی حدود ده‌ها هزار را ایرانیان تشکیل می دهند.
حضور پر رنگ ایرانیان در مالزی نشان می دهد که این کشور به خوبی توانسته از ظرفیتهای گردشگران ایرانی به نفع خود بهره ببرد. آخرین آمارها از حضور ایرانیان در مالزی نشان می‌دهد سال گذشته در مجموع ۸۰هزار ایرانی با خرید تور مالزی به این کشور سفر کرده اند که در مقابل تنها چند صد گردشگر از مالزی برای سفر و گردشگری به ایران آمده اند.
اما ظرفیت گردشگری ایران برای مالزی تا حدی مطلوب بوده است که شرکتهای هواپیمایی نیز نتوانسته ‌اند از این بازار پرسود بهره ببرند. به عنوان مثال یک شرکت هواپیمایی که در ابتدا با سه پرواز در هفته فعالیت خود را آغاز کرده بود، حدود ۶ ماه پس از آغاز فعالیت، پروازهای خود را به چهار پرواز در هفته بین مسیر کوالالامپور-تهران افزایش داد. می توان نتیجه گرفت با توجه به ظرفیتهای گردشگری موجود در ایران و مهیا بودن شرایط برای جذب گردشگر از مالزی، لازم و ضروری است که بخشهای مختلف دولتی و خصوصی فعال در صنعت گردشگری ایران نیز در راستای ایجاد تعادل منطقی بین گردشگران ایرانی و مالزیایی فعالیت کنند. نمایشگاههایی چون نمایشگاه گردشگری ماتا بهترین فرصت در راستای جذب گردشگر از مالزی است که متاسفانه سال جاری ایران در این نمایشگاه حضور نداشت و بسیاری از فرصتها را از دست داد.

نمایشگاه گردشگری ماتا در کوالاالامپور مالزی

نمایشگاه گردشگری ماتا در کوالاالامپور مالزی

نمایشگاه گردشگری ماتا در کوالاالامپور مالزی

نمایشگاه گردشگری ماتا در کوالاالامپور مالزی

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

یک دیدگاه در نوشته‌ی “جای خالی ایران در نمایشگاه گردشگری ماتا در مالزی